loading
close
SON DAKİKALAR

DEVA Partili Yeneroğlu: 28 Şubat zihniyeti bugün mevcut iktidar tarafından temsil edilmektedir

DEVA Partili Yeneroğlu: 28 Şubat zihniyeti bugün mevcut iktidar tarafından temsil edilmektedir
Tarih: 28.02.2021 - 11:52
Kategori: Siyaset

DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, 28 Şubat2ın yıl dönümüne ilişkin basın açıklaması yayımladı.

DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu, 28 Şubat’ın yıl dönümünde dikkat çeken bir basın açıklaması yaptı.

Yeneroğlu açıklamasında, “28 Şubat zihniyetinin” AKP iktidarı döneminde devam ettiğini ifade etti. Yeneroğlu, "Kendisini 28 Şubat’ın ‘Mağdurlarının’ temsilcisi olarak gören iktidar, maalesef bugün gelinen noktada günümüzün ‘Mağruru’ durumuna gelmiştir” dedi.

Yeneroğlu’nun açıklaması şöyle:

"28 Şubat sürecinde ‘Rejimin bekası’ adı altında seçilmiş iktidara ve dindarlara baskı uygulanırken bugün de ‘Devletin bekası’ adı altında seçilmiş muhalefete ve siyasi iktidarla kendisini aynı çizgide görmeyen herkese en ağır baskılar uygulanmaktadır. 28 Şubat’ın en acılı günlerinde darbecilere alkış tutan MHP ve Doğu Perinçek ile birlikte bugün Tayyip Erdoğan, 28 Şubat’ın tek tipçi anlayışı ile kendi ‘Makbul vatandaşlık’ kriterlerini 84 milyona dikte etmektedir. 28 Şubat zihniyeti, o dönemin kudretlilerinin dahi tahayyül edemeyeceği derecede bugün mevcut iktidar tarafından temsil edilmektedir." 

 

 

 
 

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları