loading
close
SON DAKİKALAR

Didim Belediye Başkanı'na saldıranların kaçak otelinin açılışını AKP'li milletvekili yapmış

Didim Belediye Başkanı'na saldıranların kaçak otelinin açılışını AKP'li milletvekili yapmış
Tarih: 18.06.2021 - 15:49
Kategori: Gündem

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, kaçak otele ruhsat vermediği içir darp edilen Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay’a destek ziyaretinde bulundu. Hamzaçebi, kaçak otelin açılışını AKP Aydın Milletvekili Metin Yavuz’un yaptığını söyledi.

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay'ın, kaçak yapılaşmaya izin vermediği için kimi rant çetelerinin hedefi haline geldiği belirtiliyor. Özışık kardeşlerin de adının karıştığı iddia edilen 'tecavüz kumpası' ile gündeme gelen olaylar zinciri beyzbol sopalı saldırıyla son buldu. Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’ın uğradığı saldırıdan dolayı geçmiş olsun ziyaretinde bulunan CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi saldırının arkasında çetelerin olduğunu ve bu çetelerin AKP Milletvekili Metin Yavuz ile ticari ilişkisinin bulunduğunu iddia etti.

Hamzaçebi, ticaret sicil gazetesinde çıkan ilanı göstererek, Metin Yavuz’un eşine ait bir şirketin kaçak inşaat yapan ve ruhsatsız işyeri sahibine 250 Bin TL karşılığında satıldığının resmi belgesi olduğunu söyledi. Resmi evrakın bu ilişkinin her şeyi gösterdiğini ifade eden , “Bu şahıslar güçlerini merkezi hükümete dayamışlar ve bu şahıslara sahip çıkılmış” dedi.

'DİDİMİ TEMİZLEYECEĞİZ'

Mehmet Akif Hamzaçebi, konuşmasına şöyle devam etti: Ruhsatsız bir oteli mühürlemiş olması ve imar barışı dışında kalan eklentilerin yıkılması için ihale yapmış olması nedeniyle belediye başkanımıza bir takım çeteler saldırı düzenlemişlerdir. Bunlar pusucudur. Tuzak kurmayı iyi bilirler. Bunlara alışkınız, hiç önemli değil. Bunlar aşılır. Didim’in karnından bu çete bozuntularını temizleyeceğiz. Hiç kimse tereddüt etmesin, o günler gelmektedir” dedi.

'AÇILIŞINI NEDEN YAPTINIZ?'

Otel ile ilgili ayrıntı paylaşan Hamzaçebi, “İnşaat ruhsatının ve işletme ruhsatının olmadığı bir otel burası. AKP Aydın Milletvekili Metin Yavuz böylesi kanunsuz bir otelin açılışına gidiyor. İktidarın gücünü arkasında hisseden bir kişi ve bir grup bu güçle, benim önümde kimse duramaz anlayışıyla harekete geçiyorlar. Yavuz’a sormak istiyorum, İşletme ruhsatı olmayan, kaçak olan bu otelin açılışına neden gittiniz? Hangi nedenle gittiniz? Hangi ilişkiler sizi o otelin açılışına götürdü? İktidar gücünün milletvekili kanalıyla orada hissettirilmesi, o oteldeki kanunsuzlukların, o otelin yapımındaki usulsüzlüklerin, onun arkasındaki kirli ilişkilerin iktidar gücüyle örtbas edilmesi anlamındadır” ifadelerini kullandı.

VEKİLİN EŞİ HİSSENİ DEVRETMİŞ 

AKP’li vekilin eşinin yasadışı yapılan otelin sahibine hissesini devrettiğini belgeler ile açıklandığını anlatan Hamzaçebi, “Söke Ticaret Sicil gazetesindeki belgeye göre Maya İnşaat Turizm Gıda Hayvancılık limited şirketindeki hisselerini Metin Yavuz’un eşi 250 bin TL bedelle otelin şirketine devrediyor. Bir milletvekilinin eşi şirketini, yasadışı yapılmış otelin sahibinin şirketine devrediyor. Onlar da kendilerini sağlama almak için hisselerini başka birilerine devretmişler ki ortaklığım burada görünmesin anlayışı gütmüşler” diye konuştu.

Hamzaçebi'den AKP'li vekile sorular

Hamzaçebi sosyal medya hesabından kaçak otelin açılışına katılan AKP'li vekile şu soruları sordu:

1- Didim Belediye Başkanına kumpas kuran, evini kurşunlatan, sopalarla darp eden Orak ailesinin sahibi olduğu ruhsatsız Maril Resort Hotelin açılışına niye gittiniz?
2- Bu otelin sahipleri ile ticari bir ilişkiniz oldu mu?

3-Bugün 30 tane twit atarak bir şeyler yazmış ama sorularıma cevap vermemiş. Benimle mahkemede hesaplaşacakmış.

4-Dava açmanızı sabırsızlıkla bekliyorum. Mahkemeye avukatımı göndermeyecek bizzat ben geleceğim, Didimliler’le birlikte.

5-Yalnız sorularıma cevap yerine yakın ilişki içinde olduğun otel sahiplerinin yaptığı gibi iftira ve çamur yoluna başvurmuşsun.
6-Belediyeye yapıldığını söylediğin o işi, işi yapan şirketi tanımam, sahipleri kimlerdir bilmem.
7-Varsa bir iddian mertçe ortaya koy cevap vereyim.

8-Yasa dışı, kaçak otelin açılışına davet edildiğim için gittim masalını bırak. Ticari ilişkim olduğu için gittim niye diyemiyorsun.
9-Eşin adına kayıtlı şirketteki hisseyi, yani Söke Bağarası’ndaki inşaatları anılan otelin sahibi olan Ahmet Orak’ın şirketine devrediyorsunuz.

10-İnşaatların değerinin/ devir bedelinin Ticaret Sicili Gazetesinde yazıldığı gibi 250.000 TL değil, 7 Milyon TL olduğunu yerel basın yazdı.
11-Buna bir cevabınız var mı? Şirketin gerçek devir/satış bedeli nedir? Bunun vergisini ödediniz mi?
12-Bu inşaatlar ne durumda?

13- Belediye ve Başkanı ile ilgili bir çok şey sormuşsunuz. Bunları niye bana soruyorsunuz? Siz Aydın Milletvekilisiniz bana değil Belediye Başkanına sorun.

14-Müfettiş raporlarını da bana değil ilgili Bakanlığa soracaksınız. Siz iktidar milletvekili değil misiniz?

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları