loading
close
SON DAKİKALAR

Dışişleri Bakanlığı: İdlib'deki durumun kötüleşmesi halinde bazı sığınmacıların Batı'ya hareketlenmesi riski artarak devam edecektir

Dışişleri Bakanlığı: İdlib'deki durumun kötüleşmesi halinde bazı sığınmacıların Batı'ya hareketlenmesi riski artarak devam edecektir
Tarih: 28.02.2020 - 13:15
Kategori: Gündem

Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'deki bazı sığınmacı ve göçmenlerin Batı'ya hareketinin İdlib'deki durumun kötüleşmesi halinde sürebileceğini açıkladı.

İdlib saldırısı sonrası mültecilerin Avrupa'ya geçişinin engellenmemesi kararı sonrası çok sayıda mülteci Avrupa'ya geçmek için sınır bölgelerinden hareket etti. 

Dışişleri Bakanlığı'ndan konuya ilişkin açıklama yapıldı. 

Bakanlıktan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"İdlip’te yaşanan ve yüzbinlerce insanın yerlerinden edilmesine neden olan son gelişmeler, ülkemiz üzerindeki mevcut göç baskısını daha da artırmıştır. Bu gelişmeler, halkımız ve dünya kamuoyu tarafından takip edilmektedir, ülkemizdeki sığınmacılar ve göçmenleri de derinden etkilemektedir.

Nitekim gelişmelerden endişeye kapılan ülkemizdeki bazı sığınmacı ve göçmenler Batı sınırlarımıza doğru hareketlenmeye başlamışlardır. Durumun kötüleşmesi halinde bu risk artarak devam edecektir. Dünyada en fazla mülteciye evsahipliği yapan ülkemizin mülteciler ve sığınmacılara yönelik politikasında bir değişiklik yoktur."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları