loading
close
SON DAKİKALAR

Dışişleri Bakanlığı'ndan Yunanistan'a DHKP/C tepkisi: Bu örgütlere gösterilen hoşgörü kabul edilemez

Dışişleri Bakanlığı'ndan Yunanistan'a DHKP/C tepkisi: Bu örgütlere gösterilen hoşgörü kabul edilemez
Tarih: 16.05.2019 - 09:53
Kategori: Gündem

Dışişleri Bakanlığı'ndan Yunanistan'da tutuklanan DHKP-C mensuplarının beraat etmesine ilişkin yapılan açıklamada, "Terör örgütlerine Yunanistan’da uluslararası terörizmle mücadele taahhütlerine aykırı biçimde gösterilen sempati, hoşgörü ve yardım kabul edilemez" denildi....

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy tarafından Yunanistan'da tutuklanan DHKP-C mensuplarının beraat etmesine ilişkin yazılı bir açıklama yapıldı.

Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle:

"DHKP/C, PKK ve FETÖ gibi terör örgütleri bakımından Yunanistan’ın güvenli bir sığınak haline dönüştüğünü endişeyle gözlemliyoruz. Bu örgütlere Yunanistan’da uluslararası terörizmle mücadele taahhütlerine aykırı biçimde gösterilen sempati, hoşgörü ve yardım kabul edilemez.

Sayın Cumhurbaşkanımıza suikast girişiminde bulunma yolundaki ciddi emareler üzerine, Yunan Polisi tarafından 2017 yılında yakalanan, haklarında Türkiye’de de yakalama kararı bulunması çerçevesinde iadesini talep ettiğimiz dokuz DHKP/C mensubuna yönelik bugün (15 Mayıs) verilen beraat kararı, bu terör unsurlarının neden Yunanistan’da yuvalandıklarını da ortaya koymaktadır.

Ayrıca DHPK/C, AB’nin de terör örgütleri listesinde yer almaktadır. Dolayısıyla, Yunan mahkemesinin aldığı bu karar, Avrupa’da terörizmle mücadele çabalarını da açıkça sekteye uğratmıştır."

Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları