loading
close
SON DAKİKALAR

Dışişleri'nden KKTC bayrağının yakılmasına tepki

Dışişleri'nden KKTC bayrağının yakılmasına tepki
Tarih: 17.11.2019 - 17:33
Kategori: Gündem

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Kıbrıs Rum tarafında, KKTC bayrağı yakılmasını kınıyoruz" ifadelerine yer verildi.

Kıbrıs Rum tarafında, KKTC bayrağının yakılmasına Dışişleri Bakanlığı’ndan tepki geldi. Yapılan yazılı açıklamada, “KKTC'nin 36. kuruluş yıldönümünde Kıbrıs Rum tarafında, KKTC bayrağı yakılmasını kınıyor ve KKTC makamlarının bu konudaki açıklamalarına tam destek veriyoruz. Kıbrıs Rum yetkililerden bu nefret eylemini kınayan hiçbir açıklama yapılmamış ve faillerinin soruşturulmamış olması bu eylemin resmi olarak desteklendigine de işaret etmektedir” ifadelerine yer verildi.

Rum kesimine ve Yunanistan’a çağrıda bulunulan açıklamada, “Bu olayda, Kıbrıs Türklerine yönelik nefreti körükleyen açıklamalar yapan Kıbrıs Rum Yönetiminin ve ayrıca, Yunan makamlarının da sorumluluğu bulunduğuna inanıyoruz. Bu koşullarda uluslararası toplumdan, Kıbrıs Rum tarafını ve Yunanistan'ı, BM Genel Sekreteri'nin son raporunda da işaret edilen, Ada'daki gerginlik ortamını daha da kötüleştiren söylemlerden kaçınmaya davet etmesini bekliyoruz” denildi.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları