loading
close
SON DAKİKALAR

Diyanet'in reklamını MEB yapacak

Diyanet'in reklamını MEB yapacak
Tarih: 28.12.2019 - 10:47
Kategori: Gündem

Diyanet İşleri Başkanlığı, beş derginin tanıtımı için MEB’den yardım istedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan aralarında Diyanet Çocuk Dergisi ile Diyanet Arapça İlim Dergisi’nin de yer aldığı, yayıncısı olduğu toplam beş derginin tanıtımı için MEB’den yardım istedi. İlçe müftülükleri, dergilerin ismini ve yıllık abonelik fiyatını içeren listeyi milli eğitim müdürlüklerine göndererek okullarda tanıtım yapılmasını talep etti.

Birgün'den Mustafa Mert Bildircin'in haberine göre bütçe büyüklüğüne karşın her yıl ek ödenek talep etmesiyle de dikkati çeken Diyanet İşleri Başkanlığı, dergilerinin satışı için Milli Eğitim Bakanlığı’nın kapısını çaldı. Diyanet, dergilerine abone olmak isteyen Bakanlık personelinin ilçe müftülüklerine yönlendirilmesi için milli eğitim müdürlüklerini araya soktu.

OKULLARDA DUYURULSUN

İlçe müftülükleri, Diyanet’in dergilerinin tanıtılmasını talep eden yazıyı 23 Aralık’ta, “Dergi Abonelik İşlemleri” başlığı ile il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine gönderdi. Dergilerin, abonelik sistemi ile şahıs adreslerine gönderildiğini anlatan müftüler, kampanyanın okullarda duyurulmasını istedi.

Diyanet dergilerinin yıllık abonelik fiyatlarını içeren afişler de milli eğitim müdürlüklerine gönderilen yazıya eklendi. Yıllık abonelik fiyatı 72 TL olan Diyanet Aylık Dergi ve Diyanet Aile Dergisi ile yıllık abonelik fiyatı 60 TL olan Diyanet Çocuk Dergisi, Diyanet İlim Dergi ve Diyanet Arapça İlim Dergi’nin görselleri de milli eğitim müdürlüklerine iletildi.

MÜFTÜLÜKLERE YÖNLENDİRİN

Dergilerin abonelik işlemleri için milli eğitim müdürlüklerini araya sokan Diyanet, kampanya için hazırlanan afişin okullara gönderilmesi isteminde de bulundu. Dergilere abone olmak isteyen MEB personelinin milli eğitim müdürlüklerince müftülüklere yönlendirilmesi de Diyanet’in talepleri arasında yer aldı.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları