loading
close
SON DAKİKALAR

Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in Yasama Dokunulmazlığı TBMM'de yapılan oylama ile kaldırıldı

Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in Yasama Dokunulmazlığı TBMM'de yapılan oylama ile kaldırıldı
Tarih: 02.03.2022 - 11:49
Kategori: Gündem

Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi (3/1843) İle Anayasa ve Adalet Komisyonları Üyelerinden Kurulu Karma Komisyon Raporu açık oylama sonucu: Kullanılan oy sayısı: 379 Kabul: 327 Ret: 52

TBMM'ye gelen Komisyon Raporu ile Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in yasama dokunulmazlığının kaldırılması 1 Mart 2022 TBMM'de oylandı ve 2 oylamada açık yapıldı. Oylama sonucu Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in Yasama Dokunulmazlığının kaldırıldı.

Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in yasama dokunulmazlığının kaldırılması Resmi Gazetede yayımlandı;

1316 Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılmasına Dair Karar
1317 Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılmasına Dair Karar

Komisyon raporunun oylamasını açık oylama şeklinde yapılması teklif edldi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanına

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda görüşmekte olan 305 sıra sayılı Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in yasama dokunulmazlığının kaldırılması hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi (3/665) ile Anayasa ve Adalet Komisyonları üyelerinden kurulu Karma Komisyon kararının oylanmasının Türkiye Büyük Millet Meclisi İç Tüzük'ünün 140'ıncı maddesi gereğince açık oylama usulü yapılmasını arz ve teklif ederiz.

Açık oylama sonucunda;

Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi (3/665) İle Anayasa ve Adalet Komisyonları Üyelerinden Kurulu Karma Komisyon Raporu açık oylama sonucu:

"Kullanılan oy sayısı : 365

Kabul : 313

Ret : 52

Açık oylama kabul edildi.

Böylece Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in yasama dokunulmazlığının bu dosya için kaldırılmasına karar verildi.

2'nci sıraya alınan Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi İle Anayasa ve Adalet Komisyonları Üyelerinden Kurulu Karma Komisyon Raporu'nun görüşmelerine başlandı.

Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in Yasama Dokunulmazlığının Kaldırılması Hakkında Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi (3/1843) İle Anayasa ve Adalet Komisyonları Üyelerinden Kurulu Karma Komisyon Raporu açık oylama sonucu:

"Kullanılan oy sayısı : 379

Kabul : 327

Ret : 52

Kaynak : wwww.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları