loading
close
SON DAKİKALAR

''Dünya Dans Günü'' Avcılar'da coşkuyla kutlandı

''Dünya Dans Günü'' Avcılar'da coşkuyla kutlandı
Tarih: 02.05.2019 - 17:26
Kategori: Yaşam

‘’29 Nisan Dünya Dans Günü‘’ Avcılar Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde, Avcılar halkının yoğun katılım gösterdiği bir programla kutlandı. Programa, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli de katıldı.

Avcılar Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlikte, Avcılar Belediyesi bünyesinde eğitimlerine devam eden 80 kişilik dans topluluğu sahne aldı ve 10’dan fazla dans gösterisi gerçekleştirdi. Programda, ülkemizin çeşitli yörelerine ait halk oyunlarının yanı sıra Dünya’dan modern ve Latin dans türlerinin de yer aldığı dans gösterileri sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Oldukça renkli görüntülere sahne olan etkinlik izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

Gösteri sonunda dans topluluğuyla birlikte sahneye çıkarak Avcılar halkını selamlayan Başkan Turan Hançerli, ‘’Öncelikle hepinizin Dünya Dans Günü'nü kutluyorum. Belediyemiz bünyesinde eğitimlerine devam eden dans topluluğumuzun gösterisini büyük bir keyif ile izledim. Buradan bakınca siz kıymetli Avcılar halkının da bu gösteriyi beğendiğini, bu gösteriden büyük bir keyif aldığını görüyorum. Dans etmek için 1 gün yeter mi peki? Elbette yetmez. 365 gün dans edin, hep birlikte dans edelim. Bu topluluğun daha da büyümesi için, çok daha büyük gösterilere imza atması için çalışmaya devam edeceğiz’’ dedi.

UNESCO ve Uluslararası Tiyatro Enstitüsü tarafından kabul edilen 29 Nisan ‘’Dünya Dans Günü’’ ilk kez 1982 yılında kutlanmıştı.

Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları