loading
close
SON DAKİKALAR

Eğitim İş: 10 Ekim Katliamı'nın unutmamak şimdi daha da önemli

Eğitim İş: 10 Ekim Katliamı'nın unutmamak şimdi daha da önemli
Tarih: 10.10.2019 - 12:00
Kategori: Sendika

Eğitim İş Sendikası Ankara Tren Garı önünde 103 kişinin ölümüyle sonuçlanan ve 10 Ekim 2015 tarihinde düzenlenen terör saldırısının 4'üncü yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj paylaştı.

Ankara Tren Garı önünde 103 kişinin ölümüyle sonuçlanan ve 10 Ekim 2015 tarihinde düzenlenen terör saldırısının 4'üncü yıl dönümü nedeniyle Eğitim İş Sendikası açıklamada bulundu. Eğitim İş'in açıklamasında "10 Ekim katliamı, güzide vatanımızı cihatçı güçlerin yol geçen hanına çeviren, Ortadoğu'daki savaş bataklığına yanlış hesaplarla ve yanlış güçlere güvenerek giren, AKP iktidarının ülkemize ödettirdiği en acı faturalardan biri oldu" denildi. 

"10 Ekim'de sadece barış istediği için katledilen canları unutmayarak, bu zor zamanda doğru durmak, tüm ilerici kamuoyunun vazifesidir" ifadelerinin yer aldığı Eğitim İş'in 10 Ekim açıklaması şöyle:

"4 yıl önce bugün takvim yaprağı, bu topraklara acıyı, kederi ve savaşın kirli yüzünü gösterdi. Başkent'imizin göbeğinde "barış" talebiyle bir araya gelen, çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu kitle, yapmak istediği miting öncesinde Ortadoğu'nun şeriatçı kabusu IŞİD tarafından bombalı saldırıya uğradı.

103 yurttaşın can verdiği bu saldırı, birçok insanımızı da sakat bıraktı. Planlı bir miting olduğu halde, büyükşehirlerde düzenlenen tüm mitinglerin aksine giriş-çıkış alanlarında arama yapılmamasıyla başlayan ihmal zinciri, yaralılar yerde yatarken polislerin gaz sıkması ve ambulansların geç gelmesiyle daha da unutulmaz hale geldi.

Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu'nun "Sonrasında oylarımız arttı" dediği bu katliama dair işletilen yargı süreci de, katliamın kendisi kadar vahim oldu.

10 Ekim katliamı, güzide vatanımızı cihatçı güçlerin yol geçen hanına çeviren, Ortadoğu'daki savaş bataklığına yanlış hesaplarla ve yanlış güçlere güvenerek giren, AKP iktidarının ülkemize ödettirdiği en acı faturalardan biri oldu.

10 Ekim'de sadece barış istediği için katledilen canları unutmayarak, bu zor zamanda doğru durmak, tüm ilerici kamuoyunun vazifesidir.

Eğitim-İş olarak 10 Ekim Katliamı davasında adalet talebimizi yineliyor, yakınlarını kaybeden ailelerin hala taze olan acısını paylaşıyoruz"

 


Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları