loading
close
SON DAKİKALAR

Eğitim-İş Sendikası Genel Başkanı Kadem Özbay; 'Liyakat sizin lütfunuz değil, düzgün işleyen bir devlet mekanizmasının gereğidir'

Eğitim-İş Sendikası Genel Başkanı Kadem Özbay; 'Liyakat sizin lütfunuz değil, düzgün işleyen bir devlet mekanizmasının gereğidir'
Tarih: 12.09.2023 - 16:28
Kategori: Eğitim

Eğitim-İş Sendikası Genel Başkanı Kadem Özbay, Bakan Yusuf Tekin kendisinden önceki dönemlerle ilgili suç itirafı yapmıştır. Bu itirafa göre mağdur olan herkes, bakanı şahit göstererek hukuki süreç başlatabilir.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonuna bağlı Eğitim-İş Sendikası Genel Başkanı Kadem Özbay;

BAKAN TEKİN MÜLAKATLARLA İLGİLİ SUÇ İTİRAFINDA BULUNMUŞTUR! SAVCILARI, BAKANIN ŞAHİTLİĞİNDE GÖREVE DAVET EDİYORUZ!

"İktidar, kendi getirdiği ve 20 yıl boyunca kullandığı mülakat sistemini seçimlerde kaldırmayı vadetmiş ve bu vaadini de tutmayarak, demokrasi ve adaletin kendisi için nasıl amaç değil araç olduğunu bir kez daha göstermiştir.
Geçmiş göstermiştir ki mülakat siyasi iktidar ve ortakları için
• Bir torpil mekanizmasıdır.
• Eğitimde gerici kadrolaşmanın, adam kayırmanın, aydın eğitim emekçisini yöneticilikten uzak tutmanın kumpasıdır.
• Liyakat ve adalet düşmanıdır; emek hırsızlığıdır.
Eğitim sistemini çürüten bu ayıp artık son bulmalıdır!
Liyakat sizin lütfunuz değil, düzgün işleyen bir devlet mekanizmasının gereğidir. Demokrasi, adalet ve kamu emekçisinin hakları sizin seçimden seçime hatırlayıp sonra unutabileceğiniz kavramlar değildir!
Unutturmayacağız!
Bir kez olsun sözünüzde durun ve yasalarımıza, mesleki kazanımlarımıza, eğitim sistemimizin değerlerine aykırı olan mülakat sistemini kaldırıp, yanlışınızdan dönün!
Eğitim emekçileri olarak bu talebin takipçisiyiz, eğitimde adalet mücadelesinden asla vazgeçmeyeceğiz!
“Mülakat kalkmadı, sadece mülakatlar mülakat gibi olacak” diyen Bakan Yusuf Tekin kendisinden önceki dönemlerle ilgili suç itirafı yapmıştır. Bu itirafa göre mağdur olan herkes, bakanı şahit göstererek hukuki süreç başlatabilir. Savcıları, bakanın şahitliğinde göreve davet ediyoruz!"                                                 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları