loading
close
SON DAKİKALAR

Eğitim İş'ten 'Gezi' mesajı: Sorumluluğumuz, halkın direnişle açtığı bu yolda yürümektir

Eğitim İş'ten 'Gezi' mesajı: Sorumluluğumuz, halkın direnişle açtığı bu yolda yürümektir
Tarih: 29.05.2019 - 10:48
Kategori: Sendika

Birleşik Kamu İş'e bağlı Eğitim İş Sendikası, Gezi direnişinin 6. yılı dolayısıyla yazılı bir açıklamada bulundu.

Eğitim İş Sendikası Gezi direnişinin 6. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında "Tüm gezi şehitlerini, direnişin 6. yıldönümünde bir kez daha saygıyla anıyoruz" dedi. "Bugün bizim sorumluluğumuz halkın direnişle açtığı bu yolda yürümektir" ifadelerinin yer aldığı Eğitim İş'in Gezi'nin yıl dönümüne ilişkin mesajı şöyle:

"Siyasi iktidarın hukuk tanımaz, baskıcı, yasakçı ve antidemokratik uygulamalarına karşı özgürlük ve demokrasi isteyen halkımızın kendi iradesi ile gelişen ve siyasal mücadele tarihimizdeki yerini alan Gezi Direnişi’nin üzerinden 6 yıl geçti.

2013 yılı Haziran ayında, iktidarda olduğu süre boyunca Türkiye’yi emperyalist politikalar doğrultusunda adım adım değiştirme ve dönüştürme politikası uygulayan AKP’ye karşı halkımızın birikmiş öfkesi, Taksim Gezi Parkı direnişi ile Türkiye’nin dört bir yanında sokaklara taştı.

Gezi eylemleri sırasında birçoğu ağır olmak üzere yüzlerce vatandaşımız yaralandı, yine binlerce vatandaşımız gözaltına alındı, eylemlere katıldığı gerekçesiyle yüzlerce kişi hakkında davalar açıldı.

Tüm gezi şehitlerini, direnişin 6. yıldönümünde bir kez daha saygıyla anıyoruz.

Gezi direnişi ile toplumsal muhalefetini korkusuzca ortaya koyan halkımız,  bugün tek adam rejimine, OHAL’in yaşam hakkı ihlallerine, faşizme ve gericiliğe “dur” diyecektir.

Bugün baskıya, korku imparatorluğuna teslim olmayan, boyun eğmeyen, diz çökmeyen halkın iradesiyle ortaya çıkan direnişimizi yükseltme zamanıdır… Bugün bizim sorumluluğumuz halkın direnişle açtığı bu yolda yürümektir.

Eğitim-İş olarak Türkiye’de bağımsızlık, demokrasi ve emek için yürüttüğümüz mücadeleden vazgeçmeyeceğiz. Bütün yasaklara, baskı ve engellemelere rağmen emek ve demokrasi mücadelemizi güçlenerek sürdüreceğiz!" 

Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları