loading
close
SON DAKİKALAR

Eğitim İş'ten Hatay Ülkü Ocakları'na: Tehdit ve yalanlarınız bizi yıldıramaz

Eğitim İş'ten Hatay Ülkü Ocakları'na: Tehdit ve yalanlarınız bizi yıldıramaz
Tarih: 13.10.2021 - 13:49
Kategori: Sendika

Eğitim-İş Hatay Şubesi okul baskınıyla gündeme gelen Hatay Ülkü Ocakları'nın iddiayı yalanlayarak öğretmenleri ‘terör’ yanlısı olmakla suçlamasına tepki gösterdi.

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) Hatay Şube Başkanı Mustafa Günal dün yaptığı açıklamada, Hatay Ülkü Ocakları’nın perşembe günü okul bastığını iddia etti. Olayın emniyete de intikal ettiğini belirten Günal, açıklamasında kendisini Hatay Ülkü Ocakları Teşkilat Başkanı olarak tanıtan bir şahsın yanındakilerle okula geldiğini, hakkında tutanak tutulan öğrencilerin teşkilatlarından olduğunu ve tutanak tutulamayacağını söylediklerini ve bunun üzerine öğretmenlerle tartışma yaşandığını söyledi.

Hatay Ülkü Ocakları bugün yaptığı açıklamayla iddiaları ret etti ve öğretmenleri terör yanlısı olmakla suçladı.

Eğitim İş Sendikası kendisine yönelik iddialara ilişkin açıklamada bulunarak "İktidarın koltuk değnekleri tarafından saldırıya uğramaktadır. Sendikamızla ilgili başlatılan karalama kampanyası, karanlık odaklarca büyütülmeye çalışılmaktadır" ifadeleri yer aldı.

Eğitim İş'in açıklaması şöyle:

"Bilindiği üzere Hatay'da bir okula baskın düzenleyen ve Ülkü Ocakları'ndan geldiğini belirten kişiler, öğrenci ve öğretmenlerle okul çalışanlarına "Burada bizim sözümüz geçer" diyerek tehditler savurmuş, Hatay 1 No’lu Şube Başkanımız da olayı kınayarak İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ve Valiliği göreve çağırmıştı. Konunun basında yer alması üzere malum siyasi partinin oluşumu ve iktidar eksenli medyada sendikamız aleyhine karalama kampanyası başlatılmıştır.

Saldırılar ve iftiralar giderek artmış, Eğitim-İş’i “terör örgütü sempatizanı” olarak göstermeye kadar varmıştır.

2017'de yapılan Olağan Genel Kurula şehit öğretmenlerimiz Aybüke Yalçın ve Necmettin Yılmaz'ın adını veren örgütümüz, bu şahıslar tarafından PKK'lı olmakla suçlanmıştır! Bütün milliyetçilikleri ayaklar altına alanlarla, mahkemelerde teröristleri aklayanlarla, okullarda Andımızın okunmasını yasaklayanlarla, kamu kurum ve kuruluşların tabelasından Türkiye Cumhuriyeti'nin kısaltılmış hali olan 'TC' ibaresini kaldıranlarla yol yürüyenlerin, sendikamıza dil uzatması elbette karşılıksız kalmayacaktır.

Eğitim-İş’e yapılan bu saldırıların planlayıcıları, bu piyonların sahipleri bilsin ki Cumhuriyetimizin kurucu değerlerinden uzaklaştırılmasının önünde dimdik duran demokratik kitle örgütlerinin başında gelen Eğitim-İş, tüm bu alçaklıkları göze alarak yola çıkmıştır ve bu karanlık saldırılara göğsünü siper etmeyi her zaman bilmiştir. 

Eğitim-İş, başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün neferleri olma yolunda mücadele eden eğitim çalışanlarının demokrasi kalesidir. Diğer birçok sendikanın aksine, Eğitim-İş, yıllardır eğitim alanının dışında yaptığı açıklamalarda terörle mücadelenin hakkınca yapılmadığına işaret etmiş, terörle mücadelenin bir vatan meselesi olduğunu vurgulamıştır. Bu nedenle sendikamızın ve üyelerimizin vatan sevgisini sorgulamak kimsenin haddine değildir.

Eğitimi gericileştiren, çocuklarımızı tarikat yurtlarına ve imam hatiplere mecbur bırakan, ulusal bayramlarımızın kutlanmasını dahi yasaklamaya çalışan, FETÖ'den gerekli dersi çıkarmayıp tarikatları, cemaatleri bir kamu hizmeti olan eğitime taşeron yapan zihniyetin ve destekçilerinin bize saldırması, bizim için doğru yolda olduğumuzun göstergesidir.

Eğitim-İş olarak örgütümüzü yıpratmaya çalışan her kişi ve yapıyla her platformda mücadele etmeye devam edeceğiz, saldırılar ve iftiralara yönelik hukuki süreci başlatacağız."

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları