loading
close
SON DAKİKALAR

Eğitim-İş'ten ulusal bağımsızlığımızın 100. yılında 'Atatürk’e mektup' yarışması

Eğitim-İş'ten ulusal bağımsızlığımızın 100. yılında 'Atatürk’e mektup' yarışması
Tarih: 26.03.2019 - 15:50
Kategori: Sendika

Eğitim-İş Sendikası, büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, Samsun'a çıkarak, bağımsızlık ve özgürlük meşalesini yakmasının 100. yıl dönümü nedeniyle, “Ulusal Bağımsızlığın 100. Yılında Gençliğin Ata’sına Özlemi” konulu mektup yarışması düzenliyor.

Yarışmanın amacı, “Ulusal bağımsızlığı, ümidi olan gençlere adayan eşsiz liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün mücadelesini ve 19 Mayıs ruhunu yaşatmak, ulus bilincini aşılamak ve gençlerimizin Atatürk’e olan sevgisini, özlemini dile getirmelerini sağlamak” olarak belirtildi.

Türkiye genelindeki tüm özel ve resmi ortaöğretim okullarının 9-10-11-12. sınıf öğrencilerinin katılabileceği ve eserlerin mektup türünde olacağı yarışmanın son katılım tarihi 2 Mayıs 2019 olarak belirlendi. Katılacak eserlerin daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış olması şartı aranan yarışmaya, katılımcılar 1’er eserle başvurabilecek.

Gazeteci-Yazar Işık Kansu, Köy Enstitüleri ve Çağdaş Eğitim Vakfı Başkanı Erdal Atıcı, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni S. Nurhan Engiz, Eğitim-İş Genel Mali Sekreteri Hüseyin Kara ve Eğitim-İş Genel Eğitim Sekreteri Suat Özkolay’dan oluşan seçici komisyon tarafından, Türkiye genelinde dereceye giren ilk 5 eser, 13 Mayıs 2019 tarihinde ilan edilecek.

Türkiye genelinde 1. olan eser sahibi öğrenciye Ata Lira, 2.’ye Ata Yarım Lira, 3.,4. ve 5.’ye Ata Çeyrek Lira, Genel Merkeze gelen eserlerin sahibi öğrencilere de Nutuk armağan edilecek.

Ödül töreni 19 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirilecek.

Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları