loading
close
SON DAKİKALAR

Ekrem İmamoğlu, Şişli'de ''İlk Adım'' buluşmasına katılacak

Ekrem İmamoğlu, Şişli'de ''İlk Adım'' buluşmasına katılacak
Tarih: 15.05.2019 - 13:12
Kategori: Yerel

Şişli Belediyesi'nin 15 Mayıs Çarşamba günü saat 23.30'da Şişli’deki Atatürk Evi önünde gerçekleştireceği “Milli Mücadele’de İlk Adım” buluşmasına Ekrem İmamoğlu da katılacak.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılı kutlamaları büyük bir coşkuya sahne oluyor.

Şişli Belediyesi, 15 Mayıs Çarşamba gecesi “Milli Mücadele’de İlk Adım” buluşması düzenliyor.

Şişli’deki Atatürk Evi önünde saat 23.30'da gerçekleştirilecek buluşmaya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu ve Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin katılacak.

Bu büyük mücadelenin ülkemiz için gurur kaynağı olduğunu belirten Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“Mustafa Kemal ve arkadaşları milli mücadelenin ilk ateşini Şişli’deki bu evde yaktı. 19 Mayıs’ın 100. yıl dönümünde bütün komşularımızı Atatürk Evi önünde gerçekleştireceğimiz İlk Adım buluşmasına davet ediyorum. Bayraklarımızla, meşalelerimizle 19 Mayıs coşkusunu hep beraber yaşayalım.”

Milli Mücadele’de “İlk Adım” 100 yıl önce Şişli’de Atatürk Evi’nde atıldı

Mondros Anlaşması’ndan sonra İstanbul’a dönen Mustafa Kemal 16 Mayıs 1919’a kadar Şişli Halaskargazi Caddesi’nde bulunan Atatürk Evi’nde kaldı. Diğer adı İnkilap Müzesi olan Atatürk Evi’nde Mustafa Kemal ve arkadaşları geleceğe yönelik çok önemli kararlar aldı. Evin girişinde “Atatürk vatanın kurtuluşunu 1919 senesinde bu evde hazırladı” yazısı yer alıyor.

Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları