loading
close
Dolar: 5,68 TL
Euro: 6,30 TL
Sterlin: 7,07 TL
SON DAKİKALAR

Ekrem İmamoğlu'ndan Binali Yıldırım'a: Pası bana atıyorsa 10 gündür söylüyorum, istediği yerde konuşurum

Ekrem İmamoğlu'ndan Binali Yıldırım'a: Pası bana atıyorsa 10 gündür söylüyorum, istediği yerde konuşurum
Tarih: 24.05.2019 - 12:52
Kategori: Gündem

Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım'la istediği ekranda karşı karşıya gelebileceğini söyledi.

İstanbul'un seçilmiş başkanı Ekrem İmamoğlu, YSK'nın seçimi iptal ederek 23 Haziran'da yenilenmesine karar vermesiyle birlikte saha çalışmalarına başladı.

Pendik'te Çamçeşme Mahallesi'nde pazar ziyareti gerçekleştiren İmamoğlu, halkın yoğun ilgisiyle karşılaştı.

İmamoğlu, ziyaret sırasında gazetecilerin sorularını da yanıtladı. 

İmamoğlu, "Önceliklerimizi anlatıyoruz. Toplumun sıkıntılı günlerini paylaşmamız gerekiyor. Onu öncelediğimizi herkes biliyor. 18 günde yaptıklarımız ortada. Bazı adımlarımız yeterli olmayabilir keşke şu günler bu politikaların uygulandığı günler olsaydı. Ama ne yazık ki ülke adaletsizliği, hukuksuzluğu konuşuyor. Keşke açlık sınırı altındaki ailelere sunacağımız ekonomik imkanları dinleseydi insanlar. Malesef yine adaletsizliği, hukuksuzluğu, bir avuç insanın demokrasiye uğrattığı kötü günleri konuşuyoruz. Atlatacağız" dedi.  

Binali Yıldırım'la ortak yayına katılmaları yönündeki daveti Yıldırım, "Tek başıma karar veremem" diye yanıtlamıştı. İmamoğlu buna şu yanıtı verdi: "Rakibimle istediği yerde, istediği ekranda, istediği kişiyle sohbet etmek isterim. 'Bakın bir arada konuşabiliyorlar' derler. Bu normalleşeme demektir. Pası bana atıyorsa 10 gündür söylüyorum. Düşünsünler taşınsınlar, nasıl bir karar mekanizmaları varsa kendilerine bırakıyoruz."

+++

Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçimleri kapsamında Pendik Çamçeşme Mahallesi'ndeki semt pazarında vatandaşlarla buluşmasında İmamoğlu'nu pazarda gören vatandaşlar, fotoğraf çektirebilmek için birbireriyle yarıştı. Vatandaşların kimi İmamoğlu'na hayat pahalılığından, kimi işsizlikten dert yandı. Bir genç de öğrenci akbil indirimi nedeniyle İmamoğlu'na teşekkür etti. İmamoğlu, bir vatandaşın, ''Hakkımızı tekrar kazanacağız'' sözlerine, ''Halkımızın vicdanı, her zaman doğru kararı verir'' yanıtını verdi. İmamoğlu'nun pazar ziyareti sırasında sık sık ''Ekrem Başkan'' ve ''Her şey çok güzel olacak'' sloganları atıldı.

Yaşlı bir kadın vatandaş, İmamoğlu'na sevgisini, ''Senin gibi yeni, taze, akıllı, kafası gelişmiş… Bizi bırakma. Canımsın'' sözleriyle gösterdi. İmamoğlu da vatandaşa, ''Çok teşekkür ederim'' sözleriyle karşılık verdi. İstanbul gönüllüsü olduğunu belirten bir vatandaş, İmamoğlu'na olan hayranlığını, ''Sizin için çok çalışıyoruz. Sizi gördüğümüz ilk günden beri anlayışım değişti. Sizi idol olarak kabul ettim. Herkese sizin yaklaştığınız gibi yaklaşıyorum'' sözleriyle dile getirdi. 

Genç kadının hem ağlayıp hem de İmamoğlu ile ''selfie'' yapmaya çalışması ilginç bir görüntü oluşturdu. Bu sırada gazeteciler, ''Bu sevginin nedeni ne sizce'' diye sordu. İmamoğlu, bu soruya, ''Birbirimizi özledik. Bazen duygular patlar böyle. İnsanlar adaleti, vicdanı, maneviyatı özler. O duygular birikince de insanların gözyaşları dökülür. Bence bunlar biraz umut gözyaşları. Mutluluk gözyaşı'' yanıtını verdi.

İmamoğlu, Cuma namazını da aynı mahallede, Çamçeşme Merkez Camii'nde kıldı. İmamoğlu, daha sonra seçim otobüsüyle Pendik turu attı. Vatandaşlar, yol boyu İmamoğlu'na sevgi gösterilerinde bulundu.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları