loading
close
SON DAKİKALAR

Ekrem İmamoğlu'ndan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü'ne '23 Nisan' tepkisi: Zavallı

Ekrem İmamoğlu'ndan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü'ne '23 Nisan' tepkisi: Zavallı
Tarih: 23.04.2021 - 12:00
Kategori: Gündem

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 101’nci 23 Nisan kutlamaları kapsamında Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda düzenlenen resmi törene katıldı.

İstanbul'da düzenlenen 23 Nisan törenine İstanbul Vali Yardımcısı Levent Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İYİ Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu, CHP İBB Grup Başkanvekili Doğan Subaşı ve İYİ Parti İBB Grup Başkanvekili İbrahim Özkan da törende hazır bulundu. Törenin resmi bölümü, İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı’nın anıta çelenk koyması, saygı duruşunda bulunması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu.

RESMİ TÖRENİN ARDINDAN İKİNCİ BİR TÖREN YAPILDI

İmamoğlu, resmi törenin bitiminden sonra, zabıta mangası eşliğinde getirilen İBB çelengini Cumhuriyet Anıtı’na bıraktı. İmamoğlu’nun ardından sırasıyla CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Kavuncu ile DSP, AK Parti, Genç Parti ve Atatürk Vakfı yöneticileri de anıta çelenk koydu.

İmamoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı'ya tepki gösterdi.

İmamoğlu şunları söyledi:
"İstanbul'da İstanbul Büyükşehir Belediyesi burda. Beyoğlu Belediyesi ile çelenk koyma töreni yapıyorsun İl Milli Eğitim müdürü. Paran yoksa Valilik'ten iste, yoksa Büyükşehir'den iste. Zavallı. Sabahın köründe yapıyorsun. Zaten sokağa çıkma yasağı var. Bari 10.00'da yap. Milli Eğitim Müdürlüğü'nün faaliyeti değil ki. 23 Nisan'la ilgili bir kaç cümle etsene, Milli Egemenlikle ilgili, çocuklarla ilgili. Faaliyet raporu sundu bize bir sunucu, gitti. Zavallılık yani. Zavallı. Çok üzücü yani. Tamam kapanma var, kapanalım. Şu bayramda şurada Valilik kontrol etmeliydi. Özenli düzenli yapmalıydı. Bu olmaz.

Çelenk koyma kısmına bile katkı sunmuyorsun, biz devreye girmek zorunda kalıyoruz. Biz siyasi partileri anons ediyoruz. Yani yok hükmünde. Çok acı. İstanbul Milli Eğitim Müdürü'nü kınıyorum. Çok ağır kınıyorum hem de.. Hadsiz bir bayram, çelenk koyma töreni yaptı. Çok hadsiz.  İstanbul'a yakıştığını düşünmüyorum. İl Mİlli Eğitim Müdürü bunu ilk defa da yapmıyor. Aynı özensizlik geçen sene de vardı. Bu sene de var. Özensiz bir insan olduğunu düşünüyorum. Değerlerine sadık bir insan olduğunu düşünmüyorum."

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu da "Kongrelerinin yüzde 1'i kadar özen gösterilseydi burası kontrol altındaydı" dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da tepkisini "23 Nisan'ı kutluyoruz. 23 Nisan çocuk bayramında bir tane bile çocuk olmaması bir an önce 9'da gelip dostlar alışverişte görsün diye yapmış Milli Eğitim Müdürü. Yakışıyor muıyor mu İstanbul'a?" sözleriyle gösterdi.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları