loading
close
SON DAKİKALAR

Elazığ'da meydana gelen depremde; Elazığ'da 13 ve Malatya'da 5 vatandaşımız hayatını kaybetti

Elazığ'da meydana gelen depremde; Elazığ'da 13 ve Malatya'da 5 vatandaşımız hayatını kaybetti
Tarih: 25.01.2020 - 01:40
Kategori: Gündem

Elazığ'da meydana gelen 6,8'lik deprem sonrası, Deprem bölgesine gelen İçişleri bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Çevre ve Şehirçilik Bakanı Murat Kurum basın açıklaması ile kamuoyunu bilgilendirdiler...

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde, 24 Ocak 2020 tarihinde saat 20.55’de 6,8 büyüklüğünde meydana gelen depremde 13 kişi Elazığda, 5 kişi de Malatya'da hayatunı haybetti. Elazığ'da 405 ve Malatya!da148 kişi tedani altında...

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde, yerin 10 kilometre derinliğinde 6.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun son açıklamasına göre, depremde 18 kişi hayatını kaybetti, 553 kişi yaralandı, 30 kişi enkaz altında.

İçişleri Bakanı Soylu: Panik havası oluşturanlar hakkında tahkikat başlatacağız

Deprem sonrası bölgeye giden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şu açıklamalarda bulundu:

"Belki sitem edeceğimiz bir konu var, bu konunun siyasetle ilgili değerlendirilmesini son derece yanlış bulduğumuzu dile getirmek istiyorum. Zor günümüzde birlik olmak durumundayız. Türkiye'nin deprem konusundaki yeterliliğini tartışmaya açmak, bu saatte yapılabilecek insanlık dışı bir davranıştır. Başka deprem fotoğraflarını gösterip sosyal medyada paylaşıp panik havası oluşturanlar hakkında tahkikat başlatacağız.

"Tüm insani yardımların koordinasyonu AFAD'ın koordinasyonu altında gerçekleşecektir. İhtiyacımız olduğunda oraya müracaat edenleri ihtiyacımız nezdinde buraya sevk edeceğiz."

Depremin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bölgeye gitti. Bakanlar, kriz merkezinde bir basın toplantısı düzenledi. Sağlık Bakanı Koca, bölgedeki duruma ilişkin şunları söyledi:

"Ekiplerimiz hazır hizmetin başında bulunmaktalar. Elazığ'da hayatını kaybeden 13 vatandaşımız, Malatya'da ise 5 vatandaşımız var. Elazığ'da 405 yaralımız var. Malatya'da ise 148 vatandaşımız yaralı."

Elazığ'da 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) Twitter hesabından yapılan bilgilendirmede, Sivrice ilçesinde saat 20.55'te 6,8 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Yerin 6,75 kilometre derinliğinde gerçekleşen deprem Türkiye'nin birçok şehrinde ve Kuzey Irak'ta da hissedildi.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com - Ajanslar

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları