loading
close
SON DAKİKALAR

Emine Erdoğan 'Şule Yüksel Şenler'in adıyla vakıf kurdu

Emine Erdoğan 'Şule Yüksel Şenler'in adıyla vakıf kurdu
Tarih: 19.02.2020 - 11:16
Kategori: Gündem

Emine Erdoğan, “Her gün şükrettiğim evliliğimize vesile olduğun için şükran borçluyum” dediği Şule Yüksel Şenler’in adıyla vakıf kurdu. Malvarlığı 90 bin TL olan vakfın kurucuları arasında çok sayıda AKP’li isim yer alıyor.

Erdoğan Ailesi’nin kurucusu veya yöneticisi olduğu vakıf ve derneklere her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Şule Yüksel Şenler Vakfı’nın (ŞYŞV) kurucuları arasında yer aldı.

BirGün'den İsmail Arı'nın haberine göre; Kuruluş ilanı Resmi Gazete’de yayımlanan vakfın malvarlığı da 90 bin TL olarak belirlendi. Vakfın kurucuları arasında yer alan isimler şöyle: AKP Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, 26’ncı dönem AKP İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır, AKP İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Rabia İlhan, AKP Konya Milletvekili ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Taksim Cami Vakfı Kurucusu ve Sur Yapı Şirketi’nin sahibi Ziya Altan Elmas, Nurhayati İnanç, Fatma Bayram, Türkan Kumru, Fatma Özdemir ile Gaffar Koca.

Vakfın kuruluş amacı “Şule Yüksel Şenler hanımefendinin aziz hatırasını yaşatmak, korumak ve örnek teşkil eden hayat hikâyesini biçimlendiren perspektifini anlatmak ve vakıf senedinde yazılı diğer amaçları gerçekleştirmektir” olarak açıklandı. Vakfın feshi halinde de vakfa ait malların, belirlenen aynı amaca yönelik diğer bir vakıf veya resmi kuruma devredileceği belirtildi.

EVLİLİĞİMİZE VESİLE OLDU

Türbanın yaygınlaşmasının simge isimlerinden olan Şenler’e yazı ve konuşmaları nedeniyle çok sayıda dava açıldı. Şule Yüksel Şenler’in tasarımı olması nedeniyle "Şulebaş türban" olarak isimlendirilen tesettüre uygun baş bağlama şeklini Hayrünnisa Gül ve Emine Erdoğan da tercih etti.
Emine Erdoğan, Recep Tayyip Erdoğan’la tanışması ve evlenmelerine aracılık da eden Şule Yüksel Şenler’in hayatını kaybetmesinin ardından “Evliliğimize vesile olduğun için şükran borçluyum” diye konuşmuştu.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları