loading
close
SON DAKİKALAR

Erbakan'ın son Kamalk'ın ilk resmi ziyareti

Erbakan'ın son Kamalk'ın ilk resmi ziyareti
Tarih: 11.02.2012 - 19:51
Kategori: Siyaset

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, ilk yurt dışı gezisini, eski genel başkanları ve başbakanlardan merhum Necmettin Erbakan’ın son resmi ziyaretini yaptığı İran’a yapacak

Tahran’da düzenlenen "Uluslararası İslami Uyanış Toplantısı"nda konferans verecek olan Kamalak’a eşi Zübeyde Kamalak, Saadet Partisi Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Temel Karamollaoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yılmaz eşlik edecek.

Yarın akşam gideceği İran’da 4 gün kalacak olan Kamalak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’nin de içinde bulunduğu bölgede tarihi bir sürecin yaşandığını, "Arap Baharı" olarak tanımlanan bu surecin en önemli unsurunu Türkiye ve İran’ın oluşturduğunu söyledi.

Hem Türkiye hem de İran’ın bölgenin iki köklü ve güçlü devleti olduğuna vurgu yapan Kamalak, şunları kaydetti: "Bu nedenle Saadet Partisi olarak, Türkiye ile İran arasındaki ilişkilerin önemli olduğunu biliyoruz. Milli Görüş Lideri merhum Necmettin Erbakan da D-8’leri kurarken ilk ziyaretini İran’a yapmıştı. Biz bu çerçevede İran’a yapacağımız ziyaret sırasında iki ülke arasında ilişkilerin önemine vurgu yaparak, bu ilişkininin daha da gelişmesi için katkıda bulunmayı arzu ediyoruz.

İnşallah bu ziyaretimiz ülkemiz, bölgemiz ve İslam alemi için hayırlı olur." Merhum Necmettin Erbakan’ın, son resmi yurt dışı ziyaretini İran’a yaptığını hatırlatan Kamalak, Erbakan’ın, İran ziyaretine verdiği önemi, "Gerekirse sürünerek gideriz" sözleriyle belirttiğini ifade etti.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları