loading
close
SON DAKİKALAR

Erdoğan; 85 milyon olarak emin adımlarla Türkiye Yüzyılı’na yürüyoruz

Erdoğan; 85 milyon olarak emin adımlarla Türkiye Yüzyılı’na yürüyoruz
Tarih: 04.05.2023 - 20:00
Kategori: Gündem

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun mitinginde yaptığı konuşmada, “85 milyon olarak emin adımlarla Türkiye Yüzyılı’na yürüyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında Samsun'u çok sevdiğini, sevdalarının 14 Mayıs akşamı AK Parti'nin balkonunda gerçekleşeceğini söyledi.

Millî Mücadele'nin şehri, Gazi'nin istiklal meşalesini yaktığı, tarımın, sanayinin, turizmin ve sporun şehri Samsun'u muhabbetle selamladığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehre geldikleri andan itibaren caddelerde muhteşem bir katılımla karşılaştıklarını kaydetti.

"Yürüyoruz, 14 Mayıs'a yürüyoruz, sandıkları patlatmaya yürüyoruz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendilerini aşkla bağrına basan Samsunlulara şükranlarını sunduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Süper Lig'e çıkmayı garantileyen Samsunsporlu oyuncuları, yönetimi ve teknik ekibi tebrik etti.

Futbol kulüplerine sahip çıkan, destekleyen Samsunlulara, taraftarlarına tebriklerini ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkenin tüm liglerinde centilmence mücadele eden tüm kulüplere başarılar diledi.

“TÜRKİYE, İRADESİNE VE GELECEĞİNE SAHİP ÇIKIYOR”

Samsun'un sadece merhum Yaşar Doğu gibi sırtı yere gelmeyen pehlivanların memleketi olmadığına dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun'un aynı zamanda rahmetli Cemal Safi gibi Samsun'a aşık şairlerin şehri olduğunu ifade etti.

Şairin, "Rabb'im, ne istersen gönlünce versin/Sen ki dünyalara değersin Samsun/İstiklal uğrunda eğilmez başın/Yalnızca Allah'a eğersin Samsun" dizelerini okuyan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Millî Mücadele'ye öncülük eden Samsun, inşallah Türkiye Yüzyılı'nın da sancaktarı olacaktır. Meydanların dili, karşımdaki tablo bunu söylüyor. Sokaklara koşan on binler bize bunu anlatıyor. Şu anda caddeler hariç, aldığım rakam 120 bin insan var. Bay bay Kemal ne haber? Bak, meydan gör. Dün Rize ve Trabzon, bugün Giresun, Ordu ve Samsun bize bunu müjdeliyor.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Türkiye, iradesine ve geleceğine sahip çıkıyor. Gençlerimiz, Türkiye Yüzyılı vizyonumuza sahip çıkıyor. Kadınlarımız, onlar için yaptıklarımıza ve yapacaklarımıza sahip çıkıyor. Emeklilerimiz, kendileri için attığımız samimi adımlara sahip çıkıyor. İşçi kardeşlerimiz, haklarını teslim etmek için verdiğimiz mücadeleye sahip çıkıyor. Türk'ü, Kürt'ü, Alevi'si ve Sünni'si ile milletimizin tamamı bu ülke için kurduğumuz hayallere, belirlediğimiz hedeflere sahip çıkıyor. Cumhur İttifakı olarak oyunları boza boza, zincirleri kıra kıra hep beraber omuz omuza zafere koşuyoruz, zafere. 85 milyon olarak emin adımlarla Türkiye Yüzyılı'na yürüyoruz. Rabb'im muhabbetimizi daim eylesin. Ahde vefanız ve aşkınız için sizlere teşekkür ediyorum."

Alandakilere, "Samsun, 14 Mayıs'ta 'Durmak yok, yola devam.' diyor muyuz? 14 Mayıs'ta 'Doğru adımlarla yola devam.' diyor muyuz? 14 Mayıs'ta Türkiye Yüzyılı için 'Hemen şimdi.' diyor muyuz? 14 Mayıs'ta Samsun'da yeniden tarih yazıyor muyuz?" diye soran ve "Evet" cevabını alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İşte 19 Mayıs'ta Gazi'yi Tütün İskelesi'nde karşılayan Samsun budur. 21 yıldır bizlere yoldaşlık yapan Samsun budur" ifadelerini kullandı.

kazanımlarımızı daha da ileriye taşıyor muyuz? 14 Mayıs'ta Türkiye Yüzyılı'nın inşası için 'bismillah' diyor muyuz? 14 Mayıs'ta Türkiye Yüzyılı için doğru adımlarla yola devam diyor muyuz?" sorularına da olumlu cevap alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Elhamdülillah, bu iş Samsun'da bitmiş demektir. 14 Mayıs, ikinci millî irade bayramımız, şimdiden hayırlı olsun" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti iktidarları dönemindeki yatırımlara dikkati çekerek, bunların, karşılaştıkları onca engele, saldırıya, sabotaja rağmen 21 yılda başardıkları olduğunu söyledi.

"Bu CHP'ye, bu İP'e, bunlara 14 Mayıs'ta gereken dersi veriyor muyuz?" diye soran Cumhurbaşkanı Erdoğan, meydandakiler "Evet" karşılığı vermesi üzerinde de bunun için tüm dostlara, ahbaplara ulaşmalarını, "Bizim bu ülkeye kazandıracak daha çok eserimiz var. Bay bay Kemal'le bunlar olmaz. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. Bu yalancıdan bir şey olmaz. Bunların hayatında ülkemize kazandırdıkları bir şey yok" demelerini istedi.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları