loading
close
SON DAKİKALAR

Erdoğan Adıyaman'da konuştu; 'ilk birkaç gün Adıyaman’da arzu edilen etkinlikte çalışma yürütülemedi, bunun için sizden helallik istiyorum

Erdoğan Adıyaman'da konuştu; 'ilk birkaç gün Adıyaman’da arzu edilen etkinlikte çalışma yürütülemedi, bunun için sizden helallik istiyorum
Tarih: 27.02.2023 - 15:00
Kategori: Gündem

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremlerin ardından incelemelerde bulunmak ve çalışmaları yerinde görmek üzere, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile birlikte Adıyaman’da basın açıklaması yaptılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman’da deprem bölgesindeki incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, “Yapılamaz denilen nice eserleri, hizmetleri nasıl ülkemize kazandırdıysak; inşallah depremin yaralarını da bir yıl içinde büyük ölçüde saracağımızın sözünü sizlerin huzurunda milletime veriyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından incelemelerde bulunmak ve çalışmaları yerinde görmek üzere, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile birlikte gittiği Adıyaman’da basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Konuşmasında, Adıyaman başta olmak üzere depremden etkilenen bölgedeki tüm vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini tekrarlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Depremden birkaç gün sonra, 10 Şubat Cuma günü Adıyaman’a gelmiş, çadır kentimizdeki depremzede vatandaşlarımızla, yaşadığımız felaketin acısını paylaşmaya çalışmıştık, tabii o günden bugüne hamdolsun Adıyaman çok değişti. Dünyada eşi benzeri görülmedik şekilde üst üste yaşadığımız güçlü depremlerin ve artçılarının yol açtığı yıkımların en çok etkilediği şehirlerimizden birisi de Adıyaman’dır” dedi.

Sarsıntıların yıkıcı etkisi, olumsuz hava şartları, hasar gören altyapının getirdiği zorluklar gibi sebeplerle, ilk birkaç gün Adıyaman’da arzu edilen etkinlikte çalışma yürütülemediğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bunun için sizden helallik istiyorum. Her şeyin farkındayız ve gereğini yaptığımızdan, yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. İlk günlerdeki sıkıntıların aşılmasıyla birlikte, Adıyamanlı kardeşlerimizi yıkıntıların altından kurtarma ve yardım faaliyetlerini hızlandırdık” şeklinde konuştu.

“ÜLKEMİZE CANLA-BAŞLA HİZMET VERİYORUZ”

Bugüne kadar, çözülemez denilen nice sorununun üstesinden geldiklerini, yapılamaz denilen nice eser ve hizmeti Türkiye kazandırdıklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah depremin yaralarını da bir yıl içinde büyük ölçüde saracağımızın sözünü sizlerin huzurunda milletime veriyorum. Elbette her fani gibi bizim de kusurlarımız, eksiklerimiz, hatalarımız olabilir. Ama her alanda ülkemize canla-başla hizmet verdiğimizi, milletimizin huzuru, refahı, güvenliği için gece-gündüz çalıştığımızı hiç kimse inkâr edemez. Asrın felaketi olarak tarif edilen 6 Şubat depreminde ölen canların tabii ki geri getiremeyiz. Hamdolsun, bunun dışındaki her şeyi telafi edecek iradeye, tecrübeye, birikime, kudrete sahibiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları