loading
close
SON DAKİKALAR

Erdoğan AKP Grubunda konuştu; İstanbul’u fethetmek kadar ona hizmet etmenin de önemli olduğunu yaptığı eserlerle ispatlamış bir kadroyuz

Erdoğan AKP Grubunda konuştu; İstanbul’u fethetmek kadar ona hizmet etmenin de önemli olduğunu yaptığı eserlerle ispatlamış bir kadroyuz
Tarih: 15.06.2022 - 13:55
Kategori: Gündem

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; NATO meselesinde İsveç ve Finlandiya terörle mücadelede net adımlar atana kadar duruşumuzu kesinlikle değiştirmeyiz.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “NATO meselesinde İsveç ve Finlandiya terörle mücadelede net, somut ve kararlı adımlar atana kadar duruşumuzu kesinlikle değiştirmeyiz. Toprağa düşen vatan evlatlarının acısıyla her gün yüreğimiz dağlanırken kimse bizden farklı hareket etmemizi beklemesin. Bu konuda ülkemizin temennilerle, ucu açık ifadelerle kaybedecek vaktinin olmadığının özellikle bilinmesini istiyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM AKP Grup Toplantısı’na katılarak bir konuşma yaptı.

Toplantıda bulunanları selamlayarak konuşmasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen ay Adana’da gerçekleştirilen gençlik şölenindeki coşkunun, AKP ile gençler arasındaki güçlü köprüyü görmelerine imkân sağladığını dile getirerek, “Bu vesileyle konuşmamın hemen başında tüm gençlerimize bir müjde vermek istiyorum. Bir süredir üzerinde çalıştığımız ve kamuoyunda ‘öğrenci affı’ diye bilinen teklifi, önümüzdeki günlerde Meclisimizin takdirine sunuyoruz. Bu teklif; lisans, yüksek lisans, doktora seviyesindeki öğrencilerimizden, eğitimlerini bırakmak mecburiyetinde kalanlara, belirli şartlarla, okullarına dönüş yolunu açıyor. Yükseköğrenimlerini tamamlamak isteyen gençlerimize yeni bir fırsat tanıyacak bu teklifin, şimdiden tüm öğrencilerimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” açıklamasında bulundu.

29 Mayıs’ta Atatürk Havalimanı Millet Bahçesindeki İstanbul’un Fethi Törenlerinde 560 bin vatandaşla bir araya geldiklerini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dünyanın göz bebeği bu şehre olan sevgimizi, fethin manasının idrakiyle bir kez daha tüm milletimizle paylaştık. İstanbul’u fethetmek kadar ona hizmet etmenin de önemli olduğunu yaptığı eserlerle ispatlamış bir kadroyuz. Bu anlayışla tüm dikkatimizi ve enerjimizi bu şehri geleceğe taşıyacak projelere veriyoruz” diye ekledi.

“YUNANİSTAN ÜZERİNDEN ÜLKEMİZE KARŞI OYNANAN OYUNUN FARKINDAYIZ”

Efes 2022 Tatbikatı vesilesiyle gittikleri İzmir’de, Ege’deki gelişmelerle ilgili mesajlarını muhataplarına tüm açıklığıyla ilettiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:  “Tarihte hep olduğu gibi, birileri tarafından şımartılarak üzerimize salınan Yunanistan üzerinden ülkemize karşı oynanan oyunun farkındayız. Sorun, Yunanistan’ın bu oyunun farkında olmaması veya bu oyunun gönüllü figüranlığına soyunmasıdır. Biliyorsunuz, film çekimleri boyunca en çok yorulan, yıpranan, hırpalanan, hatta kolu, kanadı kırılan figüranlardır ama sahnede onların ismi ve cismi asla gözükmez. Yunanistan’ın başına geçmişte gelen budur, şayet yanlışta ısrar ederse bundan sonra gelecek olan da budur. Biz, bölgemizde ve dünyada küresel siyasi, ekonomik, askerî bir güç olarak varlığımızı tahkim ederek hep sürdüreceğiz; ama onlar bu kafayla üç otuz yevmiyeye çalışan figüranlıktan öteye geçemeyecekler.”  

“NATO meselesinde de İsveç ve Finlandiya terörle mücadelede net, somut ve kararlı adımlar atana kadar duruşumuzu kesinlikle değiştirmeyiz” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Toprağa düşen vatan evlatlarının acısıyla her gün yüreğimiz dağlanırken kimse bizden farklı hareket etmemizi beklemesin. Bu konuda ülkemizin temennilerle, ucu açık ifadelerle kaybedecek vaktinin olmadığının özellikle bilinmesini istiyorum” dedi.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları