loading
close
SON DAKİKALAR

Erdoğan, Biden'ın 'soykırım' açıklamasına değinmedi

Erdoğan, Biden'ın 'soykırım' açıklamasına değinmedi
Tarih: 25.04.2021 - 10:25
Kategori: Siyaset

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Joe Biden'ın 1915 olaylarını 'soykırım' olarak nitelemesiyle ilgili açıklama yapmadı.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün akşam Sağlık Bakanı Fahrettin koca ile birlikte Selimiye Mahallesi'ndeki Üsküdar İlçe Sağlık Müdürlüğü'nde sağlık çalışanlarıyla orucunu açtı.

İftar sonrası basına açıklamalarda bulunan Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olayları için yayımladığı mesajında "soykırım" ifadesini kullanmasına ilişkin açıklama yapmadı.

Erdoğan konuşmasında şunları söyledi: 
"Sağlıkçı kardeşlerimle, bakanımızla bir araya geldik. Bütün bu Covid salgını süresinde onlar hiçbir şeyden yılmadılar, hiçbir şeyden kaçınmadılar. Gerek hastanelerde gerek evlerdeki müdahalelere varıncaya kadar yoğun bir çalışmanın içerisinde oldular. Bu çalışmalar esnasında da tabii bazı bulaşlar oldu, şu oldu, vesaire ama onlar yılmadan, usanmadan bu mücadelelerini sürdürdüler. Ben tüm ölen sağlıkçı kardeşlerime Allah'tan rahmet diliyorum. Şu anda hasta yatağında olanlara Rabb'imden şifalar diliyorum. Tabii bir şeyi çok açık, net söylemek lazım. Özellikle bu süre içerisinde verdikleri bu mücadeleyle Hakk'a yürüyenler inanıyorum ki sevgili Peygamberimize inşallah komşu olacaklardır. Çünkü onlar bu mücadeleyi bunun için verdiler ve şu anda da hala bu mücadeleyi, bu koronavirüs salgını boyunca sürdürüyorlar. 

Hepsinden Allah razı olsun. Bu millet fedai can eden bir millet. Hele hele doktorlarımız zaten tababet yeminine dört dörtlük sadık kalan kardeşlerimiz. Hepsinden Allah razı olsun. Rabb'im bizleri Ramazan-ı Şerif'e kavuşturduğu gibi inşallah Ramazan Bayramı'na da kavuştursun diyorum."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları