loading
close
SON DAKİKALAR

Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine destek veren Canan Kaftancıoğlu'nu hedef aldı: Kendisi DHKP-C militanıdır

Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine destek veren Canan Kaftancıoğlu'nu hedef aldı: Kendisi DHKP-C militanıdır
Tarih: 08.01.2021 - 14:17
Kategori: Siyaset

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nu hedef aldı.

Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:
-(ABD'deki kongre işgali) ABD tarihinde olmamış bir vakayla karşı karşıya kaldıklarını görüyoruz. Lafa geldiği zaman demokrasinin beşiği diye ifade edilen ABD'deki bu süreç gerçekten tüm insanlığı şok etmiştir. 15 Temmuz darbe girişiminde sessiz kalan ve farklı mesajlar yayınlayan ABD ve ABD medyası, Gezi olaylarında biz siyasilere ne gibi açıklamaları olmuştur, ne gibi tehditler savurmuştur ve bizim sabrımız siyasiler olarak o zamanki tavrımız çok açık, net ortadayken ABD'nin tutumu çok farklıydı. O zaman işin başında Demokratlar vardı, Demokratlar neyse Cumhuriyetçilerin de aynı olduğunu gördük. Yüz karası olduğunu görüyoruz. 20 Ocak itibariyle Biden'a devir teslim yapılacaktır, bundan sonraki süreçte Sayın Biden ile ABD huzuru sükuna kavuşur. Böyle bir salgın döneminde hassasiyetle bu sürecin devam etmesi lazım.

-(Boğaziçi Üniversitesi'ndeki protestolar) Öğrenciler bu işin için değil. Öğrencilerin arasında olan teröristler var. CHP'nin İl Başkanı var kendisi DHKP-C militanıdır. Bunlar öğrenci değil. Yasalara uygun olarak buraya atanmış bir rektör var. Bu rektör yasalar dışında atanmamıştır. Biz de YÖK'ün şahsıma teklif ettiği 9 isimden, bana yasaların vermiş olduğu yetkiden hareketle rektör olarak seçtik, Boğaziçi'ne layık gördük. Çok çok başarılı olacağına inanıyorum.

-(Aşı çalışmaları) Bizim üç kaynağımız var; Çin, Almanya ve yerli. Çin'den 3 milyon geldi 50 milyona çıkacak. Bir o kadar da Almanya'dan gelecek. Bu hafta içinde de aşılarda belli bir takvim içerisinde Sağlık Bakanlığımız çalışmalarını sürdürecek. Hastanelerde odalar tahsis edilerek bu aşı uygulaması devam edecek. Hassasiyet göz önüne alınarak bu adımları atıyoruz. Bazı çevrelerin aleyhte kampanyaları var. Benim milletim bu kampanyalara prim vermeyecektir. İnsanımızın sağlığı söz konusudur. Bilim insanlarımızın açıklamaları, tavırları ortadadır. Bizim buna saygı duymamız, inanmamız lazım. Yaşanan ölüm vakaları, hasta vakaları yaşandığında da 'Niçin ben bu aşıyı olmadım' diye söz hakkı kimsede olamaz. Doktorlarımız arasında hastalanan, ölenler oldu. Bütün tedbirleri alacağız, nitecesine de katlanacağız. Bu Covid vakası sıradan bir vaka değil. Asrın vebası. Bizim bir devlet başkanı olarak, bir iktidar olarak elimizden ne geliyorsa yapmaya mecburuz. Tüm insanlık, tüm ülkeler ne yapıyorsa biz de onu yapıyozu.

-(Bahçeli ve Asiltürk ziyareti) Sayın Bahçeli ile yaptığımız görüşme mutat. Zaman zaman kendisinin, zaman zaman benim kendisine ziyaretlerimiz oluyor. Geleceğe dair ne yapabiliriz, durum nedir, ne değildir, bölgedeki faaliyetler, terörle mücadele bunları Sayın Bahçeli ile görüşüyoruz. Kendileri de kabinemize, hükümetimizin çalışmalarına yönelik başarı temennilerini söylüyor. Tarih analizleri de yapıyoruz, neler yapabiliriz bu konuda da Cumhur İttifakı'nın güçlenerek yarınlara devamı için birliğimizi teyit ediyoruz. Sayın Asiltürk ile geçmişte birlikte olduğumuz büyüğümdür. Benim bu ziyaretim hem nezaket hem de bu ittifak meselesinde, seçim ittifakı mı olur geleceğe yönelik terörle mücadele verirken her türlü desteğin bizim yanımızda olması lazım. Biz yalnızlığı hissetmememiz lazım. Bunun için de şu anda buna benzer görüşmeleri yapmayı planlıyorum. Geçenlerde de DSP Genel Başkanı ile de külliyede görüşmemiz oldu. Bundan sonraki süreçte de görüşmeler devam edecek.

-(Başörtüsü tartışması) Şu anda başörtüsüyle ilgili Anayasal bir sıkıntı yok. Karşı çıkanlar Anayasa'dan bihaber. Bizler öyle adımlar attık ki şu anda gördüğünüz gibi hanım kardeşlerimiz başını örtmek suretiyle devletin her kademesinde görev almaya başladı. Bugün bir hakim, savcı, Danıştay üyesi olabiliyorsa, o tarih olan dönemler vardı, bunlar aşıldı. CHP'li zat bunlardan bihaber olduğu için, saçma sapan bir açıklama yapıyor. Bunlar partili olmuş, geçmişte bakanlık yapmış ama bu ülkede yasalar neyi ikame ediyor bunlardan haberi yok."

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları