loading
close
SON DAKİKALAR

''Erdoğan, CHP'li bir isme 'Senin CHP Genel Başkanı olman gerekir, ben de yardımcı olurum' dedi''

''Erdoğan, CHP'li bir isme 'Senin CHP Genel Başkanı olman gerekir, ben de yardımcı olurum' dedi''
Tarih: 20.11.2019 - 09:51
Kategori: Gündem

Sözcü yazarı Rahmi Turan, bugünkü yazısında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP'li bir isme "Türkiye'nin güvenliği için senin CHP Genel Başkanı olman gerekir" dediğini öne sürdü.

Rahmi Turan, saraya yakın bir haber kaynağına dayandırdığı dikat çeken bir yazı kaleme aldı. Turan, Erdoğan'ın Beştepe'de CHP'li bir siyasetçiyle görüştüğünü, bu isme "CHP Genel Başkanı olman gerekir" dediğini yazdı. 

Turan yazısında, Erdoğan'ın bu isme, "Düşün, karar ver. Memleketin iyiliği için bu gerekli. Ben de yardımcı olurum" dediğini aktardı.

Rahmi Turan'ın bugün (20 Kasım 2019) yayınlanan "Yargı Reformu" başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Saray'a yakın olan haber kaynağım:

“Sana müthiş bir haber vereceğim. Bomba gibi bir haber.” dedi.
“Bomba gibi müthiş haberler, doğru olsa bile, çoğu zaman tekzip edilir. Bu da yalanlanacak cinsten olmasın?” dedim.
Haber kaynağım ısrar ederek:
“Hayır, yüzde yüz doğru ve tekzip edilmesi mümkün değil!” dedi ve anlattı:    

“9 Kasım akşamı çok önemli bir siyasetçi sizin ‘Saray' bizim ‘Külliye' dediğimiz yerde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın huzuruna çıktı.
CHP'li olduğu belirtilen o önemli kişi Külliye'ye kendi aracıyla değil, değişik plakalı başka bir araçla girdi. Kapıdaki görevliler talimat aldıkları için bilinmeyen plakalı aracın Külliye'ye girmesine izin verdiler.
Önemli kişi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la bir süre sohbet ettikten sonra yine değişik plakalı başka bir araçla Külliye'yi terk etti.
CHP'li önemli kişinin AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile memleket meselelerini konuştuğu, Erdoğan'ın ona:
“Türkiye'nin güvenliği için senin CHP Genel Başkanı olman gerekir.” dediği belirtildi. CHP'li siyasetçinin önce ses çıkartmadığı, sonra itiraz eder gibi bir ifadeyle:
“Engellerim var” şeklinde cevap verdiği ifade edildi.
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ise:
“Düşün, karar ver. Memleketin iyiliği için bu gerekli. Ben de yardımcı olurum!” şeklinde yanıt verdiği belirtiliyor.
Şimdi “Kim bu önemli CHP'li?” diye soracaksınız değil mi?
Külliye'ye, yani Saray'a yakın haber kaynağım bana önemli bir CHP'linin adını söyledi. Ben de bunu sormak için o kişiyi aradım fakat tüm çabalarıma rağmen ulaşamadım.
Onayını almadığım için de hiçbir isim açıklamıyorum."

Muharrem İnce: Rahmi Turan açıklamalı

Rahmi Turan'ın yazısına CHP'li Muharrem İnce'den tepki geldi. İnce sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "CHP Genel Başkanını özgür iradeli kurultay delegeleri seçer, Saray CHP’ye müdahale edemez. Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan’ın yazısında isim vermeden belirttiği kişi ortaya çıkmalıdır. Çıkmıyorsa Saray kapılarında CHP Genel Başkanlığı kovalayan o ismi Rahmi Turan açıklamalıdır" dedi.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları