loading
close
Dolar: 6,08 TL
Euro: 6,80 TL
Sterlin: 7,72 TL
SON DAKİKALAR

Erdoğan: Her türlü ayrımcılık ve bölücülük ayaklarımızın altındadır

Erdoğan: Her türlü ayrımcılık ve bölücülük ayaklarımızın altındadır
Tarih: 11.03.2019 - 14:14
Kategori: Gündem

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Şırnak mitinginde konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Doğu da biziz Batı da biziz. Biz bu ülkenin her iline sevdalıyız. Şırnak’ı Antalya’dan, Bursa’dan, Hakkari’den ayrı düşünmeyiz. Her türlü ayrımcılık ve bölücülük ayaklarımızın altındadır. Bu ülke, bu vatan hepimizin. Bu bayrak, bu ezan, bu vatan hepimizindir. Tek millet diyoruz. Bu vatanda yaşayan herkes etnik kökenine bakılmaksızın aynı millettir. Tek bayrak diyoruz, bu bayrağa rengini veren şehit kanları hepimizin ecdadının ortak mücadelesini temsil ediyor. Tek vatan, bu ülkenin 780 bin kilometrekaresinin her bir karışı bizim vatanımızdır. Tek devlet, bizim son devletimiz olan Türkiye Cumhuriyeti'nden başka devletimiz yoktur. Bu ülke üzerinde ameliyat yaptırmayız. İster Irak, ister Suriye'de olsun nerede bir Arap, Kürt, Türkmen kardeşimizin ilk gideceği yer Türkiye. Kobani'den gelenler Türkiye'ye geldi. Biz onlara 'Kürt' demedik ki... Bunlar 'Suriye'den kaçmak zorundaysa evsahipliği yapacağız' dedik.

Bay Kemal ne diyor, 'Siz burada vergi ödüyorsunuz, Suriye'den gelenler ödüyor mu' diyor. Bunlar nereden kaçmak zorunda kaldılar? Katil Esed'in bombalarından kaçmak zorunda kaldılar. Adamın ciğerlerinde böyle bir şefkat yok ki. Biz şefkat yurdunun idarecileriyiz. Biz de merhamet dininin mensupları olarak ihtiyaç sahiplerine şefkatle muamele edeceğiz.

Bunun için 31 Mart bir beka seçimidir diyoruz. 31 Mart belediyelerden başlayarak bölgelerimizde tarihi bir değişimin miladı olacaktır. 10-20 sene önce Şırnak'ın hali neydi? Her yer çöplük, çukur, çamur. Biz buraya Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızla girdik mi, girdik. Bu binaları yaptık mı, yaptık. Şimdi yeni bir Şırnak var. İstiyoruz ki bu terör örgütünün desteğindekilerle değil, sizlere sahip çıkacak AK Parti iktidarı ile Şırnak'ta yeni bir dönem başlasın.

17 yılda Şırnak'a 10,5 katrilyon yatırım yaptık. Cizre Stadımız kullanılamaz durumda. Biz de Cizreli kardeşlerimize kulak vererek 10 bin kapasiteli bir stadyum için çalışmalara başladık. Şırnak'a şehir hastanesi standardında 500 yataklı bir bölge hastanesi kazandırıyoruz.

Bunlar burada bütün evlerinizi yakıp yıkmadı mı? Evlerin bodrumlarında yargılama yapmadılar mı, tüneller açmadılar mı? Bu oyunları boza boza şehrimizi geliştirdik. Terör örgütünün tahrip ettiği Şırnak'ı inşa ederek ayağa kaldırdık.

Daha büyük yatırımlar için güven lazım, istikrar lazım. Şırnak terörün neye mal olduğunu iyi bilir. Şırnak yatırımın, istihdamın, üretimin kıymetini iyi bilir. Çukur eylemlerinin, zulmün anlamını da iyi bilir. Şırnak'ın terör örgütlerine kaptıracak tek bir evladı yoktur. 12-13-14-15 yaşındaki çocuklarınızı dağlara bu teröristler kaçırmadı mı? Bunlara verecek çocuklarımız yok. Diyarbakır Belediyesi'nin önünde oturma eylemi yapan annelerin gözyaşlarını unutamıyorum. Çocukları Kandil'e kaçırılmışlardı. İnsafsız, vicdansız insansızlar benim Güneydoğulu kardeşlerimi inim inim inlettiler. Annelerin gözlerinden tek bir yaş dökülmesine tahammülüm kalmadı."

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları