loading
close
SON DAKİKALAR

Erdoğan Özbekistan’da Şanhay İşbirliği Teşkilatı 22. Devlet Başkanları Zirvesi'ne katılıyor

Erdoğan Özbekistan’da Şanhay İşbirliği Teşkilatı 22. Devlet Başkanları Zirvesi'ne katılıyor
Tarih: 15.09.2022 - 21:01
Kategori: Gündem

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev’in daveti ile Şanhay İşbirliği Teşkilatı 22. Devlet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere Özbekistan’ın Semerkant şehrine gitti.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Semerkant Uluslararası Havalimanı'nda, Özbekistan Başbakanı Abdulla Aripov, Başbakan Yardımcısı Camşid Hocayev, Dışişleri Bakan Yardımcısı Gayrat Fazilov, Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar, Özbekistan'ın Ankara Büyükelçisi Alişer Azamhocayev ve diğer yetkililer karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Ticaret Bakanı Mehmet Muş da Semerkant’a.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü

Şanhay İşbirliği Teşkilatı 22. Devlet Başkanları Zirvesi nedeniyle Özbekistan’ın Semerkant kentinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir araya geldi.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları