loading
close
SON DAKİKALAR

Erdoğan'dan dikkat çeken atama

Erdoğan'dan dikkat çeken atama
Tarih: 21.02.2020 - 12:34
Kategori: Gündem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Avusturya Büyükelçiliğine Ozan Ceyhun atandı.

Eski solcu ve yazar Demirtaş Ceyhun’un oğlu Ozan Ceyhun Avusturya’ya Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi olarak atandı. Solculuktan dönüp AKP'ye katılan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başbakanlık döneminde danışmanlık yapan ve meclise girmeye çabalayan Ceyhun’un atanması gündem oldu.

12 Eylül askeri darbesi öncesi bir ülkücü genci öldürmekle suçlandığı için Avusturya’ya kaçan ve kırmızı bültenle aranan Ceyhun daha sonra, “Alman vatandaşı olduğu ve hatalı örgüt adı verildiği için” davası zaman aşımına uğramıştı.

2009 yılında Alman Hastanesi’nde zatürre nedeniyle vefat eden Demirtaş Ceyhun, Teşvikiye Camii'nde düzenlenen cenaze töreninin ardından Aşiyan Mezarlığı'nda toprağa verildi. Cenaze törenine Ozan Ceyhun ailesiyle yer almıştı. 

7 Haziran seçimlerinde ve daha sonra 1 Kasım'da İzmir'den vekil seçilemeyen ve önce Egemen Bağış’ın, daha sonra ise Mevlüt Çavuşoğlu’nun danışmanlığını yapan ve şimdi büyükelçi olan 1960 doğumlu Ozan Ceyhun, Almanya’da da sık sık gündem olmuştu.

Almanya’da farklı dönemlerde farklı partilerde yer alan Ceyhun kariyeri boyunca Yeşiller ve Alman Sosyal Demokrat Partisi’nde (SPD) görev aldı.

Ozan Ceyhun atama kararına ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Ceyhun, atama kararını paylaşarak, "Allah utandırmasın!" dedi.

 

Kaynak : Sözcü-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları