loading
close
SON DAKİKALAR

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Yeri geliyor polisi yeri geliyor yargıyı tehdit ediyorsun, sen kimsin ya?

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Yeri geliyor polisi yeri geliyor yargıyı tehdit ediyorsun, sen kimsin ya?
Tarih: 17.10.2021 - 12:27
Kategori: Siyaset

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Afrika ziyareti öncesi açıklama yaptı.

Erdoğan'ın konuşmalarından öne çıkanlar şöyle:

Bu açıklama CHP zihniyetinin vesayet zihniyeti olduğunun açık itirafıdır. Bürokrasiyi seçilmiş hükümete karşı çıkmaya davet etmek vesayet çağrısından başka bir şey değildir. Bu hukuk dışı çağrı kamu düzenine ciddi bir tehdittir.

Bunlar ne devlet yönetimini ne milli iradeyi ne de demokrasiyi biliyorlar. Milletimiz Cumhurbaşkanlığı sistemi için irade ortaya koydu. Bu tercihin bir sebebi de vesayet düzeninin kalıcı olarak ortadan kaldırılmasıdır. CHP zihniyeti her zaman bürokrasiyi seçilmiş iradeyi sınırlayacak bir enstrüman olarak kullandı. Bundan milletçe bıktığımız için milletimiz başkanlık sistemini tercih etti. Yeni sistem bürokrasinin siyaset yapmasının önüne geçti. Bürokrasiyi gerçek anlamda idari bürokrasi haline getirdi. Biz CHP'nin özlemini çektiği vesayet sisteminin defterini çoktan dürdük. Bay Kemal'in heves ettiği vesayet günleri artık geride kaldı.

Türkiye bir hukuk devletidir bir kabile devleti değildir. Bay Kemal'in adeta bir oyun oynadığı alan da değildir. Şunu bilmesi lazım, heves ettiğiniz günler geride kaldı. Cumhurbaşkanından en alt düzeydeki memura kadar herkes görevini hukuka uygun yapmak zorundadır. Aynı mecburiyet tüm siyasiler için geçerlidir. Kılıçdaroğlu'nun bu tehdidi siyasi garabetinin yanında açıkça bir suçtır. Sen nasıl olur da bu ülkenin memurlarını tehdt edersin? Yeri geliyor polisi yeri geliyor yargıyı tehdit ediyorsun, sen kimsin ya? Bugüne kadar şu 19-20 yıl içnde AKP'den böyle bir şey duydun mu?

Yerel seçimlerde iş başına geldiniz, belediyeleri boşaltıyorsunuz. AKP iktidarı elindeki gücü kullanıp böyle bir şey yaptı mı? Kılıçdaroğlu'nun ilk tehdidi bu değildir. Daha önce hakimlerden başladı pek çok kamu görevlisine tehditler savurdu, şimdi bir de tarih veriyor. Pazartesiden itibaren memurların vay haline diyor. Hadi bakalım, ne yapacağını göreceğiz.

Bay Kemal bu alan boş değil, bu ülkede memurun haklarını savunan bir iktidar vardır. 

Merkez Bankası'nın bağımsızlığını tartışıyorsun; randevu istediğin gün sana randevu verildi mi? Bağımsız olduğu için randevuyu randevu istediğin gün verdi ve ziyaretten çıktıktan sonra yalan yanlış açıklamalarla medyayı kandırmaya kalktın. Utanmadan böyle bir ziyareti gerçekleştirdiğini ifade ediyorsun...

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları