loading
close
SON DAKİKALAR

Erdoğan'ın eski metin yazarı Aydın Ünal: 'Pelikan Örgütü' ifademi üzerine alınan Süheyl Söğüş isimli birinin şikayetiyle ifade verdim

Erdoğan'ın eski metin yazarı Aydın Ünal: 'Pelikan Örgütü' ifademi üzerine alınan Süheyl Söğüş isimli birinin şikayetiyle ifade verdim
Tarih: 24.02.2021 - 17:31
Kategori: Gündem

AKP eski Milletvekili ve AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski metin yazarı Aydın Ünal, "Pelikan Örgütü" ifadesi nedeniyle ifade verdiğini duyurdu.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski metin yazarı Aydın Ünal, "Pelikan Örgütü" dediği için bugün ifade vermeye gittiğini açıkladı.

Aydın Ünal sosyal medya hesabından geçtiğimiz aylarda paylaşımlarda bulunmuş, "Pelikan Örgütü, Cumhurbaşkanını savunan değil, onun arkasına saklanarak, Anayasal suç işlemeye kadar varan kirli işler çeviren bir örgüttür. Erdoğan ve AK Parti’yi paçasından tutup aşağı çekmektedir. Son hadiseler de bunu zaten ispat etmiştir. Pelikan yeni FETÖ’dür" demişti.

Ünal, "Pelikan örgütü" ifadesi için hakkında yapılan şikayet üzerine ifade verdiğini açıkladı. Ünal, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "'Pelikan Örgütü' ifademi üzerine alınan Süheyl Söğüş isimli birinin şikayetiyle bugün ifade verdim. En ağırıma giden de FETÖ ithamı oldu. Ben FETÖ’ye karşı en ön safta savaşırken bunlar sülalecek FETÖ övüyordu. İnsan bazen '15 Temmuz başarılı mı oldu yoksa' diye sormadan edemiyor" ifadelerini kullandı.

1 Mayıs 2016'da dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu'na karşı sert ifadelerin yer aldığı 'Pelikan Bildirisi yayınlanmış, bildirinin yayımlanmasından günler sonra Davutoğlu istifa etmişti. Pelikancılar olarak anılan grubun Bosphorus Global - Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi çatısı altında örgütlendikleri ileri sürüldü. Hilal Kaplan, eşi Süheyb Öğüt ile kayınbiraderi Selman Öğüt grubun önde gelen isimleri olarak biliniyor.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları