loading
close
SON DAKİKALAR

Ertuğrul Günay'dan 17-25 Aralık çıkışı: O bir hafta içinde birtakım şeyler oldu

Ertuğrul Günay'dan 17-25 Aralık çıkışı: O bir hafta içinde birtakım şeyler oldu
Tarih: 04.09.2021 - 13:18
Kategori: Gündem

Yeniden gündeme gelen 17-25 Aralık operasyonuna ilişkin dikkat çeken bir açıklama da Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'dan geldi. Günay, "O dönem başbakan olan Erdoğan, komisyon başkanını aradı. Toplantıyı erteledi. O bir hafta içinde birtakım girişimler oldu" diye konuştu. ...

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, yeniden gündeme gelen 17-25 Aralık operasyonu sonrasına ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Günay, "Komisyonun eğilimi vardı. O dönem başbakan olan Erdoğan, komisyon başkanını aradı. Toplantıyı erteledi. O bir hafta içinde birtakım girişimler oldu" dedi.

Halk TV'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan AKP döneminin ilk bakanlarından Ertuğrul Günay, 17-25 Aralık operasyonuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

17-25 Aralık soruşturmasında adı geçen eski Çevre ve Şehircilik Erdoğan Bayraktar’ın "Dosyamda ne varsa, hem tapeler hem teknik takip doğrudur hem de benim telefon konuşmalarım A’dan Z’ye kadar doğrudur" açıklamasının ardından başlayan tartışmalar devam ediyor. Son olarak Ali Babacan'ın “Malum arkadaşlar sağı solu tehdit ettiler” sözlerinin ardından Ertuğrul Günay da sürece o dönem başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan’ın müdahale ettiğini söyledi.

'ERDOĞAN KOMİSYON BAŞKANINI ARADI'

Günay, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Araştırma Komisyonu’nun bakanları Yüce Divan’a gönderme eğiliminde olduğunu belirterek “Fakat bir erteleme oldu. O erteleme tam kararın komisyonda çıkacağı gün. O zaman başbakandı sanıyorum Erdoğan, komisyon başkanını aradı. Komisyon başkanı bembeyaz bir yüzle girip, toplantıyı erteledi. O bir hafta içinde de yeni birtakım girişimler oldu. Ali Bey (Ali Babacan) ‘sağı solu tehdit ettiler’ derken sanıyorum bunu söylemiş olabilir" dedi.

'MUHALEFET DE İKTİDAR DA FİRE VERDİ'

Muhalefet ve iktidarın Yüce Divan oylamasında fire verdiğini de iddia eden Günay, “AKP’den bir grup yukarının iradesine rağmen gitmeleri yönünde oy verdi, muhalefetin de üç partisi de fire verdi. Muhalefet yeteri kadar etkinlik sergileyemedi. Muhalefet topyekun Meclis’teki oylamada bulunamadı bile. İncelerseniz görürsünüz” ifadelerini kullandı.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları