loading
close
SON DAKİKALAR

Esenyurt'ta belediye seçimini kaybeden AKP, 96 işçiyi işten attı

Esenyurt'ta belediye seçimini kaybeden AKP, 96 işçiyi işten attı
Tarih: 05.04.2019 - 17:59
Kategori: Sendika

İstanbul Esenyurt Belediyesinden pek çok ihale alan Özyurt Madencilik-İnşaat, "Yeni yönetimle çalışamayacağız" diyerek işçileri işten attı.

Esenyurt Belediyesinden daha önce pek çok ihale alan Özyurt Madencilik İnşaat, Esenyurt Belediyesi’ni CHP’nin kazanmasının ardından Esenyurt’ta 96 işçiyi işten attı. İşçilere tazminatları ve 1 aylık ücretleri de ödenmedi.

Evrensel'de yer alan habere göre işçilerin yarısından fazlasının üye olduğu DİSK’e bağlı Dev Yapı-İş Sendikası Genel Başkanı Özgür Karabulut, işçilerin “Yeni yönetimle çalışamayacağız, ne olacağını bilemiyoruz” denilerek işten atıldığını söyledi.

Özgür Karabulut şöyle konuştu: Yeni Belediyenin durumdan bilgisi yok. Bu firma AKP’yle birlikte palazlanan bir firma. Belediye el değiştirirken her şey sonuçlanmadan yandaşların yaptığı bir hamle oldu. İşçiler haklarının verilmesini istiyor. İşçilerin yeni belediye ile de iletişimleri yok. 15 Mart’ta firmanın belediye ile sözleşmesi bitmiş. Seçimin sonucunu beklemişler. Kaybedince işçiler işten çıkarıldı. Kaotik bir ortam yaratmak isteniyor.
 

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları