loading
close
SON DAKİKALAR

EYT'liler İstanbul Maltepe'de iktidara seslendi; Çıksın artık bu yasa!

EYT'liler İstanbul Maltepe'de iktidara seslendi; Çıksın artık bu yasa!
Tarih: 15.05.2022 - 16:39
Kategori: Sendika

Prim gün sayısını doldurup, yaşı doldurmayı bekleyen Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT), bugün saat 12.00'da Maltepe Etkinlik Alanı’nda miting için buluştu.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Baran yaptığı konuşmada; "Varız Biriz Birlikteyiz Buradayız dediğimiz Maltepe mitinginde hak meydanını dolduran, güzel Türkiyemizin dört bir köşesinden gelen bütün #EmeklilikteYaşaTakılanIar a teşekkürlerimi sunarım...

#EytHakkıİcinMaltepede"

Yıllar önce yapılan düzenlemeyle emeklilikleri için yaş sınırına takılan emekçiler, mitinge yoğun katılım sağladı. Kalabalık burada "EYT sandıkta hesap soracak" sloganı attı.

Miting'te ayrıca "Edirne'den Kars'a, Jüpüter'den Mars'a eğer adalet varsa çıksın artık bu yasa, duysun Ankara" sloganı hep bir ağızdan söylendi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Boran twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Emeğinin karşılığı olanla hep yetinen; hak ettiğinden bir kuruş fazlasında gözü olmayanlarla, hak meydanında bir aradayız. Yorgunuz ama gururluyuz. Emeğimizin hakkı kutsalımızdır. Bu hak için Maltepe'de tek yürek olduk." ifadelerini kullandı.

Miting alanına katılan bir başka isim ise CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut oldu. Barut sosyal medyadan "Emek ve alınterinin değeri için, hakları gaspedilen milyonlar için, EYT'liler haklarını alana kadar bizde meydanlardayız. Bugün İstanbul Maltepe'de, yarın her yerde olacağız. " mesajını yayımladı.

Bakan Bilgin 'gündemimizde' demişti

Cuma günü EYT, 3600 ve enflasyon farkı başlıkları hakkında açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT'ye ilişkin olarak "Sözleşmeli meselesi, EYT meselesi de var. Bunlar dosya dosya hepsi önümüzde" diye konuşmuştu.

Kaynak : wwww.istanbulgercegi.com - Ajanslar

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları