loading
close
SON DAKİKALAR

Facebook, Instagram ve Whatsapp'a erişim sorununa ilişkin bakanlıktan açıklama

Facebook, Instagram ve Whatsapp'a erişim sorununa ilişkin bakanlıktan açıklama
Tarih: 14.03.2019 - 03:32
Kategori: Bilim & Teknoloji

Konuya ilişkin açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Facebook, Instagram ve Whatsapp servislerinde global seviyede sorunlar yaşandığını ve Türkiye'de de kısmen hissedildiğini bildirdi.

Sosyal paylaşım siteleri Instagram ve Facebook’a girmek isteyen bazı kullanıcılar erişim sorunu yaşıyor. Konuya ilişkin açıklama yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Facebook, Instagram ve Whatsapp servislerinde global seviyede sorunlar yaşandığını ve Türkiye'de de kısmen hissedildiğini bildirerek, "Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi @trcert ekiplerimiz siber olayları ve hizmet sürekliliğini 7/24 takip etmektedir." ifadesini kullandı.

Sosyal paylaşım sitesi Instagram çöktü. Facebook'ta ise erişim sorunu yaşanıyor.

Türkiye'den ve dünyadan yüz binlerce kullanıcı, Instagram mobil ve masaüstünden erişim sağlayamıyor.

Facebook'ta kullanıcılar fotoğraf yükleme ve paylaşım sorunuyla karşı karşıya kalıyor.

INSTAGRAM ve FACEBOOK'A NEDEN GİRİLEMİYOR?

Instagram'a neden girilemediğiyle ilgili şirketten herhangi bir açıklama yapılmadı.

Facebook ise erişim sorununa ilişkin Twitter'dan açıklama yaptı.

Facebook açıklamasında "Bazı kullanıcılarımızın Facebook uygulama ailesine erişim sorunu yaşadığının farkındayız. Sorunu en kısa zamanda çözmek için çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.


ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, twitter hesabından sosyal iletişim ağlarında yaşanan sorunlara ilişkin paylaşımda bulundu.

Facebook, Instagram ve Whatsapp servislerinde global seviyede sorunlar yaşandığını ve bu durumun kısmen Türkiye'de de hissedildiğini belirten Sayan, Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi @trcert ekiplerinin siber olayları ve hizmet sürekliliğini 7/24 takip ettiğini kaydetti.

Kaynak : Cumhuriyet

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları