loading
close
Dolar: TL
Euro: TL
Sterlin: TL
SON DAKİKALAR

Fenerbahçe Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Şekip Mosturoğlu oldu

Fenerbahçe Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Şekip Mosturoğlu oldu
Tarih: 27.04.2024 - 16:55
Kategori: Spor

Fenerbahçe Spor Kulübünde 27 Nisan 2024 Cumartesi gün yapılan Seçimli Yüksek Divan Kurulu toplantısında 3 Aday yarıştı. Avukat Şekip Mosturoğlu Yüksek Disiplin Kurulu Başkanlığına seçildi.

Fenerbahçe Spor Kulübünde Seçimli Olağan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesislerinde yapıldı. Kullanılan 1529 oyun 1177’sini alan Şekip Mosturoğlu, Fenerbahçe Spor Kulübünün yeni Yüksek Divan Kurulu Başkanı oldu. Sevil Becan 265, Nihat Tokat da 87 oy aldı.

Seçimli Olağan Yüksek Divan Kurulu Toplantısı, Uğur Dündar başkanlığında Başkan Ali Koç, Yönetim Kurulu Üyeleri ve YDK üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı

Yüksek Divan Kurulu Toplantısı; Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, aziz vatanın bağımsızlığı için şehit düşmüş kahramanlar, Fenerbahçe kulübünün kurucuları, vefat eden kulüp yöneticileri, üyeleri ve tüm Fenerbahçeliler için yapılan saygı duruşunun ardından, İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Ardından Fenerbahçenin geçtiğimiz aylarda vefat eden üyeleri ile Yüksek Divan Kuruluna yeni katılan üyelerin isimleri tek tek okundu.

Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu okundu

Daha sonra Yönetim Kurulu Faaliyet raporu okunması maddesine geçildi. Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Çağlan Kızılhan, başlıklar halinde son 3 aylık dönemde Kulüpte hangi gelişmelerin yaşandığını, yapılan planlamaları ve düzenlemeleri açıkladı. 

Tüzüğün 55. maddesine göre sosyal tesislerden ve yüzme havuzlarından faydalanılmasında alınacak ücretler Yönetim Kurulu tavsiye edilmesini kapsayan önerge YDK üyelerinin oylarına sunuldu. Önerge oybirliğiyle kabul edildi.

Daha sonra Yüksek Divan Kurulu Başkanı bir konuşma yaptı.

Yüksek Divan Kurulu Başkanının konuşması sonrasında kürsüye Başkan Ali Y. Koç, görev süresi sona eren Yüksek Divan Kurulu Başkanına bugüne kadarki katkıları için bir teşekkür konuşması yaptı ve bir plaket takdim etti.

Seçim Divan Kurulunun oluşturulmasının ardından Yüksek Divan Kurulu Başkan Adaylarının kürsü konuşmalarına geçildi. Sırasıyla YDK Başkan Adayı Sevil Becan, Nihat Tokat ve Şekip Mosturoğlu projelerinden, çalışmalarından ve vaatlerinden bahsettikleri konuşmalarını yaptılar.

Adayların konuşmalarının ardından tüzüğün 45. maddesine göre önümüzdeki dönem için görev alacak Yüksek Divan Kurulu Başkanı ve heyetinin seçiminin yapılması gündem maddesine geçildi.

Oyların 1177'sini alan Şekip Mosturoğlu, Kulübün yeni Yüksek Divan Kurulu Başkanı seçildi

Oy kullanma sürecinin ardından yapılan oy sayımının sonrasında kullanılan 1529 oyun 1177’sini alan Şekip Mosturoğlu, Kulübün yeni Yüksek Divan Kurulu Başkanı oldu. Sevil Becan 265, Nihat Tokat da 87 oy aldı.

Yeni YDK Başkanımız Şekip Mosturoğlu: Demokrasi kazandı

1177 oyla Yüksek Divan Kurulu Başkanlığına seçilen Şekip Mosturoğlu, yaptığı teşekkür konuşmasında;

“Öncelikle buraya iştirak eden, oy kullanan Fenerbahçe Spor Kulübü tüm Yüksek Divan Kurulu üyelerimize şükranlarımı sunuyorum. Bizi oylarıyla seçtiler, çok çok teşekkür ederim. Diğer başkan adaylarımızı tebrik ediyorum. Onlarla birlikte çok dostça, çok demokratça bir seçim süreci yaşadık. Divan Kurulumuza teşekkür ediyorum. Çok titiz bir toplantı yaptı ve sonuçta demokrasi kazandı. Sayın Başkanımıza ve Yönetim Kurulumuza teşekkür ediyorum. Bütün seçim süreci boyunca gerçek anlamda bize her türlü imkanı sağladı ve destek verdi. Burada çok önemli bir şey söylemek istiyorum ki bu benim için çok önemli! Bu sürece başladığımda seçim sonucunun 3 Temmuz zaferimizin taçlanması olarak kabul edileceğini düşünüyordum. 3 Temmuz zaferimiz burada taçlanmıştır. 3 Temmuz ruhu yaşamaktadır. Hiç kimse bu mücadeleden vazgeçmemiştir. Sarı lacivert duvar burada durmaktadır. Bu sarı lacivert duvar durduğu sürece Fenerbahçe her zaman payidar olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Yeni YDK Başkanı Şekip Mosturoğlu'nun teşekkür konuşmasının ardında kürsüye gelen Başkan Ali Y. Koç, YDK Başkanlığına seçilen Şekip Mosturoğlu'nu ve ekibini tebrik etti ve bu sonuçların Fenerbahçe Kulübü için hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları