loading
close
SON DAKİKALAR

'Göç Senfonisi – Karanlık Sular' 10 Haziran'da Harbiye açık hava tiyatrosunda

'Göç Senfonisi – Karanlık Sular' 10 Haziran'da Harbiye açık hava tiyatrosunda
Tarih: 06.06.2022 - 13:06
Kategori: Kültür & Sanat

Müzisyen Fuat Saka’nın bestelediği “Göç Senfonisi – Karanlık Sular”, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda İstanbullularla buluşacak. Ücretsiz olarak gerçekleşecek konserde, göç ve göçün yarattığı var olma mücadelesi notalara dökülecek.

İstanbul’un simge mekanlarından Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu, unutulmaz bir konsere daha ev sahipliği yapacak. Bestesi müzisyen Fuat Saka’ya, düzenlemesi de Vangelis Zografos’a ait olan, tarih boyunca insanlığın en önemli meselelerinden  göçü ve etkilerini yansıtan “Göç Senfonisi – Karanlık Sular”, İstanbullu müzikseverlerle buluşacak. Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda 10 Haziran Cuma akşamı 20:00’de düzenlenecek konser, ücretsiz olarak gerçekleşecek. Konser davetiyeleri https://bilet.kultur.istanbul/?ec=FUATSAKA adresinden alınabilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Dairesi Başkanlığı’nın düzenleyeceği “Göç Senfonisi – Karanlık Sular” konserinde, göçle birlikte yaşanan savaşlar, yerinden edilme, açlık, yoksulluk, susuzluk gibi travmalar notalara dökülecek. Fuat Saka,  Yunan sanatçı Ionna Forti ile birlikte, barış ve kardeşlik şarkıları söyleyecek. Şef Anastasios Symeonidis yönetimindeki Cemal Reşit Rey (CRR) Senfoni Orkestrası, Girit kemençesinde Zacharias Sypridakis’e ve kavalda Cihan Yurtçu’ya eşlik edecek.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları