loading
close
SON DAKİKALAR

Hakim cinsel istismara uğrayan B.N.E’ye koruma yerine nasihat verdi

Hakim cinsel istismara uğrayan B.N.E’ye koruma yerine nasihat verdi
Tarih: 24.02.2017 - 17:04
Kategori: Kadın

İstismar davasında hakim, sanık ile hâlâ aynı evde yaşamak zorunda olan B.N.E'ye koruma yerine nasihat vererek "Ayaklarının üzerinde durmayı öğren" dedi.

B. N. E'ye 14 yaşındayken cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen M. Y. A'nın yargılandığı davanın ikinci duruşması görüldü. 2013-2014 yılları arasında cinsel istismara uğradığını, hâlâ sanık ve annesi ile aynı evde yaşadığını anlatan B. N. E’ye mahkeme başkanı duruşma sonunda nasihat verdi. Başkan B. N. E’ye koruma vermek yerine "Senden bir yaş küçük kızım var. Yaşın genç. Sen ayaklarının üzerinde durabilen başarılı bir insan olmalısın. Ayaklarının üzerinde durmayı öğren. Kurda kuşa yem olma. Bundan sonra da kimseye ihtiyacın olmasın" diye nasihat verdi.

Bakırköy 15. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya bugün 18 yaşında olan B. N. E. ve müşteki Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü vekili Sultan Koçyiğit Öztürk katıldı. Tutuksuz sanık M. Y. A. duruşmaya katılmadı.

‘ANNEN BENİM İÇİN HİÇBİR ŞEY İFADE ETMİYOR, BU EVDE SENİN İÇİN KALIYORUM’

B. N. E. mahkemeye verdiği beyanda “Evden kaçtığım doğrudur. Çünkü annemin bundan öncesinde yine birlikte yaşadığı bir başka insanı hazmedemediğimden dolayı evden kaçmıştım. Sanık da zaten bunu koz olarak kullanıyordu. Ve bana “Annen benim için hiçbir şey ifade etmiyor. Ben bu evde senin için kalıyorum” şeklinde konuştu. Sanığın taciz içerikli mesajları olduğunu söyledi.

14 yaşındayken 2013-2014 yılları arasında cinsel istimara uğradığını anlatan B. N. E. “Sanığın cezalandırılmasını istiyorum. Ben hâlâ, annem ve o şahısla aynı evde kalmak zorundayım. Fakat kendisiyle merhaba diyecek bir diyaloğum bile bulunmamaktadır" dedi

10 YILDAN 26 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

Duruşma Savcısı Hüseyin Parlakkılıç, mütalaasında 2013 yılı içerisinde B. N. E’nin İstanbul'daki annesinin yanına taşındığı, 2014 yılına denk gelecek şekilde sanığın B. N. E’ye yönelik cinsel istismara yönelik hareketlerde bulunduğu, sanığın atılı suçu kabul etmediği, ancak mağdurenin ısrarlı şekilde birbiriyle örtüşen anlatımları ve olayları samimi anlattığına dair izlenimle sanık hakkında iftira yapmasını gerektirecek bir neden görülmediğini belirtti. Savcı, B. N. E ile sanığın aynı evde birlikte yaşıyor olmalarından dolayı kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan beraatini talep etti. Savcı sanığın ‘Zincirleme cinsel istismar’ suçundan 10 yıldan 26 yıl 3 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi. Duruşma ertelendi.

HAKİMDEN NASİHAT

Duruşma bitiminde Mahkeme Başkanı Mithat Çelikel B. N. E’ye, “Senden bir yaş küçük kızım var. Yaşın genç. Sen ayaklarının üzerinde durabilen başarılı bir insan olmalısın. Ayaklarının üzerinde durmayı öğren. Toplumdaki kötü insanlardan koru kendini. Kurda kuşa yem olma. Bundan sonra da kimseye ihtiyacın olmasın. İlla devlet koruması istiyorsan avukatınla devlet desteği için yardım isteyebilirsin" şeklinde nasihatte bulundu. 


DHA

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları