loading
close
SON DAKİKALAR

Hayatını kaybeden Deniz Baykal için siyasilerden baş sağlığı mesajları

Hayatını kaybeden Deniz Baykal için siyasilerden baş sağlığı mesajları
Tarih: 11.02.2023 - 11:10
Kategori: Gündem

Cumhuriyet Halk Partisi önceki genele başkanı Antalya Milletvekili Deniz Baykal 84 yaşında Ankara'da evinde bu sabaha karşı hayatını kaybetti. Siyaset

CHP E. Genel Başkanı Deniz Baykal için TBMM'de 14 Şubat 2023 Salı günü saat:11.00'da resmi tören yapılması bekleniyor. Deniz Baykal 15 Şubat 2023 Çarşamba günü Antalya'da son yolculuğuna uğurlanacak.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; Genel Başkanımız, Türkiye ve Cumhuriyet Halk Partimizin sevdalısı, Antalya milletvekilimiz, kıymetli büyüğümüz Sayın Deniz Baykal’ın vefatını büyük bir üzüntü ile öğrendim. Bize mücadelelerle dolu bir hayat öyküsünü miras bıraktı. Milletimizin başı sağ olsun.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Türk siyasetinin değerli isimlerinden CHP Eski Genel Başkanı, eski bakanlarımızdan Sayın Deniz Baykal’a Allah’tan rahmet niyaz ediyor; ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzacebi; Hayatı mücadeleyle geçmiş, uzun yıllar Partimizin genel başkanlığını yapmış, devlet adamı, büyüğümüz Deniz Baykal’ı kaybetmiş olmanın üzüntüsünü yaşıyorum. Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Ailesinin, partimizin, TBMM’nin ve milletimizin başı sağ olsun.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay; Ülkemize ve partimize büyük hizmetleri olmuş, önceki dönem Genel Başkanımız, kıymetli büyüğümüz Deniz Baykal'ı kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Ailesine, sevenlerine ve partimize baş sağlığı ve sabır diliyorum. Mekanı cennet olsun.

CHP Ankara Milletvekili Levent Gök; Önceki Genel Başkanımız Deniz Baykal’ı kaybettik.Allah rahmet eylesin.Tüm sevenlerine, ailesine, CHP camiasına başsağlığı dilerim.

Bilecik Belediye Başkan v. Melek Mızrak Subaşı; Önceki dönem Genel Başkanımız ve Antalya Milletvekilimiz Deniz Baykal’ı kaybettiğimizi üzüntüyle öğrendim. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına ve CHP ailemize başsağlığı diliyorum.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; Cumhuriyet Halk Partisi önceki dönem Genel Başkanı Deniz Baykal’ın vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim.  Sayın Deniz Baykal'a Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm CHP ailemize başsağlığı diliyorum.  Mekanı cennet olsun.

Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan; Önceki dönem Genel Başkanımız, Antalya milletvekilimiz Sayın Deniz Baykal’ın vefatını üzüntü ile öğrendik. Kendisine Allah'tan rahmet, Cumhuriyet Halk Partisi ailemize ve milletimize başsağlığı diliyoruz.

Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. murat Gerenli; Önceki dönem genel başkanlarımızdan Deniz Baykal'a Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dilerim.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; Cumhuriyet Halk Partisi Eski Genel Başkanımız, Antalya Milletvekilimiz Sayın Deniz Baykal'a Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun.

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici; CHP Genel Başkanımız Deniz Baykal’ın vefatını büyük bir üzüntü ile öğrendim Deniz Bey hem genel başkanımızdı, hem yakın bir dostluk ilişkimiz vardı. Uzun süre Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’nde de birlikte görev yapmıştık Allah rahmet eylesin. Mekanı Cennet olsun #DenizBaykal

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu; Cumhuriyet Halk Partisi Eski Genel Başkanımız Deniz Baykal’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm CHP ailemize başsağlığı diliyorum.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek; Partimizin eski Genel Başkanı, Antalya milletvekilimiz, değerli büyüğümüz Sayın Deniz Baykal’ı kaybettik. Türkiye önemli bir siyaset adamına veda etti. Çok üzgünüz. Başımız sağ olsun.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş; Antalya milletvekili ve önceki dönem genel başkanlarımızdan Deniz Baykal’a Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve partimize başsağlığı diliyorum.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; Türk Siyaset Tarihinin önemli isimlerinden, CHP Eski Genel Başkanı Sn. Deniz Baykal'a Allah'tan rahmet, ailesi, sevenleri ve CHP camiasına başsağlığı diliyorum.

Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay; Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı, Antalya milletvekili Sayın Deniz Baykal’a Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve CHP camiasına başsağlığı diliyorum.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan; CHP Eski Genel Başkanı, Antalya Milletvekili Deniz Baykal’a Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve CHP camiasına başsağlığı diliyoruz. #DenizBaykal

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan; Hayatını kaybeden Cumhuriyet Halk Partisi’nin önceki dönem genel başkanı Deniz Baykal’a Allah’tan rahmet, Baykal ailesine ve CHP camiasına başsağlığı diliyorum.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu; Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı, Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve CHP camiasına başsağlığı dilerim. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.

AKP İstanbul İl Başkanı; Türk siyasi tarihinin önemli isimlerinden, Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı, Antalya milletvekili Sayın Deniz Baykal’a Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Dışişleri Bakanlığı; "No: 41, 11 Şubat 2023, Eski Başbakan Yardımcımız ve Eski Dışişleri Bakanımız Sayın Deniz Baykal’ın Vefatı Hakkında;

31.10.1995 - 06.03.1996 tarihleri arasında Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı yapan Sayın Deniz Baykal’ın bugün vefat ettiği derin üzüntüyle öğrenilmiştir.

Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesi ile yakınlarına, sevenlerine ve Dışişleri Bakanlığımız camiasına sabır ve başsağlığı diliyoruz." denildi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu; Cumhuriyet Halk Partisi Eski Genel Başkanı Deniz Baykal’a Allah’tan rahmet, ailesine ve CHP camiasına başsağlığı diliyorum.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop; Siyasi tarihimizin önemli isimleri arasında yer alan, Antalya Milletvekili ve Cumhuriyet Halk Partisi Eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın vefatını üzüntü ile öğrendim. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve CHP camiasına başsağlığı dilerim.

Hazine ve Maliye Bakanı Nurddin Nebati; Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı Sayın Deniz Baykal’a Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ; CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhum Deniz Baykal’a Allah’tan rahmet ailesine,CHP camiasına,sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Rabbim,merhameti ve mağfireti ile muamele eylesin. Mekânı cennet olsun,inşallah.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal; Chp E. Genel Başkanı Sn.Deniz Baykal’ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Fikri müktesebat,milli şuur,belagat,tecrübe,50 yıllık siyasi mücadele. 16 Nisan Referandumunda beraber mücadele etme imkanı bulduk. Allah rahmet eylesin;başta ailesi ve CHP’ye başsağlığı diliyorum.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez; CHP Eski Genel Başkanı ve 42. Hükümet Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sayın Deniz Baykal'a Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır; Genel Başkanımız, Dışişleri Bakanımız, memleket ve CHP sevdalısı, ömrünü aydınlık bir Türkiye mücadelesine adayan devlet adamı, Sayın Deniz Baykal aramızdan ayrıldı. Kendisine Allah’tan rahmet; ailesine ve örgütümüze sabır diliyorum. Başımız sağ olsun, huzur içinde uyusun.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çarçioğlu; Cumhuriyet Halk Partisi önceki dönem Genel Başkanımız Deniz Baykal’a Allah’tan rahmet, yakınlarına ve partimize başsağlığı diliyorum.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Şavaş; Cumhuriyet Halk Partisi Eski Genel Başkanımız, kıymetli büyüğümüz Sayın Deniz Baykal'ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağolsun.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer; Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili ve eski genel başkanımız Deniz Baykal'ın vefatını üzüntüyle öğrendim. Kendisine Allahtan rahmet, ailesine, sevenlerine, partimize başsağlığı ve sabır diliyorum.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener; Cumhuriyet Halk Partisi Eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın vefatını üzüntüyle öğrendim. Merhuma Yüce Allah’tan rahmet, acılı ailesine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları