loading
close
SON DAKİKALAR

Hayvan hakları savunucusu Burak Özgüner yaşamını yitirdi

Hayvan hakları savunucusu Burak Özgüner yaşamını yitirdi
Tarih: 10.11.2019 - 15:28
Kategori: Yaşam

Hayvan Hakları İzleme Komitesi Koordinatörü Burak Özgüner gece saatlerinde Kadıköy'de arkadaşının evinde hayatını kaybetti.

Burak Özgüner'in uykusunda kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği öğrenildi. Özgüner'in cenazesi, Yenibosna'da bulunan Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Ailesi ve yakınları Adli Tıp Kurumu önünde Burak Özgüner'in cenazesinin çıkmasını uzun süre bekledi. Özgüner'le birlikte bir derneğin yönetim kurulunda görev yapan 24. Dönem CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur vefat haberini üzüntü ile karşıladıklarını söyledi.

Burak Özgüner'in iyi bir vatandaş olduğunu ifade eden Onur, "Çok üzgünüz, çok yakın arkadaşımızdı. Özellikle hayvan, çevre, insan hakları konusunda çalışan bir aktivistti. İyi bir vatandaştı, hakkını hukukunu bilen. Çok seveni vardı, kısa yaşamına bence bir mücadele sığdırdı. Görev insanıydı, çok çalışırdı. Yeni bir dernek kurduk beraber çalışıyorduk. Deneye Hayır Derneği'ni kurmuştuk. Beraber yönetim kurulu üyeliğini yapıyorduk. Gece uykusunda vefat etmiş." dedi.

Ailesi ve arkadaşları tarafından Adli Tıp Kurumu'ndan alınan Burak Özgüner'in cenazesi bugün (10 Kasım Pazar günü) son yolculuğuna uğurlanacak.

Kaynak : DHA

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları