loading
close
SON DAKİKALAR

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın 2020 yılı elektrik ihalesini Cengiz Holding aldı

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın 2020 yılı elektrik ihalesini Cengiz Holding aldı
Tarih: 20.12.2019 - 17:17
Kategori: Ekonomi

Berat Albayarak yönetimindeki Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın 2020 yılı elektrik ihalesini Cengiz Holding bünyesindeki Cengiz Elektrik Şirketi aldı. İhaleye tek başına katılan Cengiz Elektrik Şirketi’ne 10 milyon TL ödenecek.

Hazine ve Maliye Bakanlığı “2020 yılı elektrik enerjisi” alımı için 22 Kasım tarihinde ihale yaptı. Cengiz Holding’e bağlı Cengiz Elektrik Şirketi, tek başına katıldığı ihaleyi aldı ve 6 Aralık tarihinde sözleşme imzalandı.

Cengiz Elektrik bir yıl boyunca Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın 12 ayrı binasına elektrik enerjisi sağlayacak. Yapılan sözleşmeye göre ise Cengiz Elektrik’e bir yıllık elektrik enerjisi hizmeti karşılığında 10 milyon 262 bin TL ödenecek. BirGün'den İsmail Arı'nın haberine göre; Elektrik enerjisi sağlanacak yerleşkeler arasında bakanlık makamının da yer aldığı “Hazine ve Maliye Bakanlığı Merkez Kampusu ve ek hizmet binaları"da bulunuyor.

ÜNİVERSİTELER DE CENGİZ’DE

Cengiz Elektrik Şirketi çok sayıda üniversitenin de 2020 yılı elektrik enerjisi ihalesini aldı. Şirket, Trakya Üniversitesi’nin 2020 yılı elektrik enejisi ihalesini 12 milyon TL’ye, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi’nin elektrik enerjisi ihalesini 7 milyon 679 bin TL’ye, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nin elektrik enerjisi ihalesini yaklaşık 9 milyon TL’ye ve Bursa Uludağ Üniversitesi’nin elektrik enerjisi ihalesini de 19 milyon TL’ye aldı.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları