loading
close
SON DAKİKALAR

Hıdırellez ateşi Şişli'de yanacak

Hıdırellez ateşi Şişli'de yanacak
Tarih: 03.05.2018 - 17:57
Kategori: Yaşam

Şişli Belediyesi'nin Hıdrellez kutlaması, 5 Mayıs Cumartesi günü Nişantaşı Sanat Parkı’nda yapılacak.

Hıdırellez ruhu; rengârenk süslemeler, çiçekler, ışıklandırmalar ve müzik dolu bir geceyle bu yıl da Nişantaşı Sanat Parkı’nda yaşanacak. Şişli Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek olan şenliklerde Tarık Mengüç, Fahrettin Sekmeç ve DJ performanslarının yanı sıra, Matmazel Coco’nun sunuculuğu ve danslarıyla eğlenceye doyacak katılımcılar, Hıdırellez ateşini birlikte yakıp, dileklerini fenerlerle gökyüzüne uçuracak.

İnanışa göre Hızır ile İlyas Peygamber'in yeryüzünde buluştukları gün olması nedeniyle bütün dünyada 5 Mayıs’ı 6 Mayıs’a bağlayan gece kutlanan Hıdırellez, her yıl olduğu gibi bu yıl da Nişantaşı Sanat Parkı’nda büyük bir coşku ile kutlanacak.

Roman vatandaşların daha iyi şartlarda yaşaması için yürüttüğü çalışmalarla, 2016 yılında Avrupa Konseyi Roman Dostu Kent Ödülleri’ne layık görülen Şişli Belediyesi ev sahipliğinde yapılacak olan Hıdırellez kutlamaları tam bir şenlik havasında gerçekleşecek.

Program 16.00’da Pop sanatçısı İsmet ve ekibinin hareketli performansı ile başlayacak. 16.30’da Kuştepe Dans Ekibi’nin renkli gösterilerini sergilemesinin ardından, 18.15’te Popstar yarışması ile tanınan Fahrettin Sekmeç saz ekibiyle birlikte katılımcılara eğlenceli dakikalar yaşatacak. Komedyen Matmazel Coco ise sunuculuğunun yanı sıra, keyifli danslarıyla da gece boyunca eğlenceyi yükseltecek.

Nazardan ve hastalıktan koruduğuna inanılan Hıdırellez ateşinin hep birlikte yakılmasının ardından, sevilen şarkıcı Tarık Mengüç dans ekibi ile birlikte sahnedeki yerini alacak. Yaklaşık iki saat sürecek Tarık Mengüç performansının sonrasında, Şişli Belediye Başkanı H. Hayri İnönü eşliğinde dilek fenerleri yakılarak istekler gökyüzüne bırakılacak. Hıdırellez şöleni, 23.00’a kadar DJ performansı ile devam edecek.

Tarih: 5 Mayıs Cumartesi

Saat: 16.00-23.00

Yer: Nişantaşı Sanat Parkı - Harbiye Mahallesi, Valikonağı Caddesi, Gümüş Sokak, Şişli / İstanbul

Kaynak : Vişne Haber Ajansı

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları