loading
close
SON DAKİKALAR

Honda Türkiye, Üretime Ara Veriyor

Honda Türkiye, Üretime Ara Veriyor
Tarih: 31.10.2011 - 13:16
Kategori: Ekonomi

Honda Türkiye, sel felaketi nedeniyle Tayland kaynaklı bazı alt parçaların üretilememesinden dolayı 14 Kasım'dan itibaren otomobil üretimine ara vereceğini açıkladı

Honda Türkiye, sel felaketi nedeniyle Tayland kaynaklı bazı alt parçaların üretilememesinden dolayı 14 Kasım'dan itibaren otomobil üretimine ara vereceğini açıkladı Honda Türkiye, sel felaketi nedeniyle Tayland kaynaklı bazı alt parçaların üretilememesinden dolayı 14 Kasım'dan itibaren otomobil üretimine ara vereceğini açıkladı. 

Honda Türkiye'den yapılan yazılı açıklamada, Tayland'da birkaç haftadır yaşanan şiddetli yağışların hem bölgede büyük tahribata neden olduğu, hem de bölgedeki Honda operasyonlarını olumsuz yönde etkilediği belirtildi. Bu nedenle Ayuttahaya bölgesinde otomobil üretimi yapan Honda Automobile Co. ve Bangkok bölgesinde güç ürünleri ve motosiklet üretimi gerçekleştiren Thai Honda Manufacturing'in üretimlerini durdurmak zorunda kaldığı, sel felaketinden dolayı Honda'ya pek çok alt parça sağlayan firmanın, üretimlerini maalesef sürdüremediği açıklandı. 

Honda Türkiye, açıklamasını şöyle sürdürdü: 

"Bu sebeple Honda, Kasım 2011 itibariyle otomobil üretimini yeniden düzenleyecektir. Honda, bu süreçte oluşacak tüm istenmeyen olumsuzluklardan dolayı tüm müşteri, bayi ve ortak çalıştığı firmalardan özür dilemektedir ve etkinin minimize edilebilmesi için global ağ içerisinde acil düzenlemelere gideceğini bildirmektedir. Honda Türkiye ise Tayland kaynaklı bazı alt parçaların üretilememesinden dolayı 14 Kasım 2011 tarihinden itibaren üretime ara verecektir. Oluşan hasarın net bilgilerine ulaşılamadığından üretime başlama konusunda belirli bir tarih verilememektedir. Honda Türkiye, normal üretim seviyesine bir an evvel dönmeyi hedeflemekte, oluşacak etkiyi de minimize edebilmek için elinden gelen maksimum çabayı göstermektedir. Güncellenen planlarımızı kamuoyuna aktarmaya devam edeceğiz."

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları