loading
close
SON DAKİKALAR

Hozat'taki yangını söndürmeye gidenlere polis engeli

Hozat'taki yangını söndürmeye gidenlere polis engeli
Tarih: 01.08.2021 - 11:52
Kategori: Yurt

Tunceli’nin Hozat ilçesinde çıkan ve günlerdir süren orman yangınını söndürmek için Hozat'a gitmek isteyen Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun alana girişi engellendi.

Tunceli'nin Hozat ilçesinde, Amutka, Ormanyolu, Boydaş, Dereköy ve Çakmaklı mevkilerinde günlerdir süren yangınla ilgili Hozat Belediyesi destek çağrısında bulundu.

Belediyeden yapılan çağrıda bölge koşuları ve ekipman yetersizliğinden yangının kontrol altına alınamadığı belirtilerek yangını söndürme konusunda destek istendi.   
Hozat Belediyesi'nin çağrısına karşılık veren Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Dersim Dernekleri Federasyonu ve çeşitli STK'lardan pek çok kişinin bölgeye girmesi polisler tarafından engellendi.

Polisin engellemesine ilişkin görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan Maçoğlu, "Hozat Belediyesi'nin yapmış olduğu çağrı üzerine şuan Hozat girisindeyiz ve bir müdahale ile karşı karşıyayız. Tek derdimiz doğamız. Özel güvenlik gerekçe gösterilerek müdahale edilmesini doğru bulmuyoruz. Tüm halkımızı doğamızı sahiplenmeye çağırıyoruz" dedi.

 

 

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları