loading
close
Dolar: 5,72 TL
Euro: 6,35 TL
Sterlin: 6,95 TL
SON DAKİKALAR

İBB Meclisi'nde Ekrem İmamoğlu ve Trabzonlular için 'Yunan' benzetmesi yapan Tevfik Göksu'ya tepki

İBB Meclisi'nde Ekrem İmamoğlu ve Trabzonlular için 'Yunan' benzetmesi yapan Tevfik Göksu'ya tepki
Tarih: 15.05.2019 - 14:35
Kategori: Gündem

Esenler Belediye Başkanı ve AKP İBB Grup Başkanvekili Tevfik Göksu Ekrem İmamoğlu ve Trabzonlular için 'Yunan' benzetmesi İBB Meclisi'nde tartışıldı.

İBB Meclis Üyesi İbrahim Özkan, Esenler Belediye Başkanı ve AKP'nin İBB Grup Başkanvekili Tevfik Göksu'nun Ekrem İmamoğlu için yaptığı 'Yunan' benzetmesine sert ifadelerle tepki gösterdi. Özkan, "Trabzon zayıf akım kablosu değildir. Trabzon çıplak elle tutulmaz. 280 voltla çarpılabilirsiniz" dedi.

İbrahim Özkan: İmamoğlu'nun Türklüğünü sorgulamak haddi değildir

Muhalefet adına söz alan Özkan şunları söyledi:

"Bir Trabzonlu kardeşiniz olan Ak Parti'nin Grup Başkanvekili Sayın Tevfik Göksu, pazartesi günü Sayın Başkanımız Ekrem İmamoğlu ile ilgili bir şeyler anlatmaya çalıştı, tam bir anlam veremedik. Dün akşam Esenler'de bir iftar programında Sayın Başkanımız Ekrem İmamoğlu'nun bir proje olduğunu, Yunanlılar tarafından bir proje olduğunu söylemeniz biz Trabzonluları çok derinden yaralamıştır. Trabzonlular iki tane oyun bilir. Bunlardan biri horondur, diğeri Trabzonspor'dur. Artık her şeyin kayıt altına alındığını Türkiye görmeye başladı. Trabzon zayıf akım kablosu değildir. Trabzon çıplak elle tutulmaz. 280 voltla çarpılabilirsiniz. Tüm Trabzonlulara Pontus benzetmesi imasında bulunması ve kaybedilmiş bir seçimin tekrarında oy devşirmek uğruna fütursuzca belden aşağı vurmak uğruna fütursuzca belden aşağıya vurduğunu görünce cevap vermek istedim. İmamoğlu'nun Türklüğünü sorgulamak haddi değildir. Sayın Göksu'nun iddiaları kul hakkına girer. Bizim Trabzonlular olarak beklentimiz görevlerinden istifa etmesi."

Tevfik Göksu: Benim konuşmamda Trabzonlu kardeşlerimi rencide edecek bir ifade yoktur

Özkan'ın ardından söz alan Tevfik Göksu ise şöyle konuştu:

"Yunan basını 31 Mart'ta CHP'nin adayı kazandı diye neden manşet attı bunu soruyorum. Trabzonlu Bakanlarımız var. Yunan basınından onunla ilgili bir şey duydunuz mu? Benim ağzımdan Trabzonla ilgili hiçbir ifade çıkmamıştır. Benim konuşmamda Trabzonlu kardeşlerimi rencide edecek bir ifade yoktur."

Doğan Subaşı: Trabzonlulardan helallik alın

CHP İBB Grup Başkanvekili Doğan Subaşı ise Göksu'nun çarpıtma yaptığını söyledi.
Subaşı, "Bu videoyu sabah izledim. Trabzonlu arkadaşlarım infial içindeler. Sözlerinizi dinlediğimde kabul edilemez olduğunu gördüm. Arkadaşlarımdan rica ettim demokratik ölçülerde tutun eleştirilerinizi diye...  Sözlerinizi burda açıkladınız, Trabzonululara açıklayınız, onlardan hellallik alın. Yunan basını dediniz, çarpıtma yapıyorsunuz. Orada yerel basında 'Karadeniz bölgesinden' diyor, 'Yunan kazandı' demiyor. Böyle saçmalık olur mu? Bunu bir de genel başkanı İsrail'den şeref madalyası almış biri olarak söylüyorsun" dedi.
Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları