loading
close
SON DAKİKALAR

İBB Sözcüsü Murat Ongun'dan Arapça 'Kanal İstanbul' mesajı

İBB Sözcüsü Murat Ongun'dan Arapça 'Kanal İstanbul' mesajı
Tarih: 07.01.2020 - 08:37
Kategori: Gündem

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, Twitter'da Arapça yaptığı paylaşımda "İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kanal İstanbul'dan çekildi" açıklamasında bulundu.

Kanal İstanbul projesiyle ilgili tartışmalar sürerken İBB’den bir açıklama geldi. İBB Sözcüsü Murat Ongun, Twitter’dan yaptığı Arapça açıklamada, Büyükşehir Belediyesi’nin projeden çekildiğini tekrarladı.

Murat Ongun’un, İBB’nin projeden çekilmesini Arapça olarak paylaşması ise Katarlılar’ın Kanal İstanbul projesine verdiği destekle ilgili olduğu düşünülüyor.

 

NE OLMUŞTU?

İstanbul Büyükşehi Belediyesi Başkanı (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, önceki dönemde İBB-Ulaştırma Bakanlığı-Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında imzalanan ve mahkemelik olan ‘Kanal İstanbul işbirliği protokolü’nden çekildiklerini açıklamıştı.

İmamoğlu 23 Aralık 2019 itibarıyla bakanlıklara konuyla ilgili yazı gönderildiğini belirtmişti.

KATARLI AİLE ARAZİ ALMIŞTI

Katar Emiri’nin annesi Şeyha Moza’nın, Kanal İstanbul projesinin yapılacağı alandan 44 dönüm arazi satın aldığı ortaya çıkmıştı.

Arazilerin satın alınmasıyla ilgili yapılan haberlerin ardından, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bir genelge yayınlayarak belediyelerin tapu sorgusu yapmasını engellemek istemişti.

 

Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları