loading
close
SON DAKİKALAR

İBB Sözcüsü Ongun: TÜGVA’nın başkanı dahil neredeyse tüm yöneticileri geçmiş dönemde İBB'de işe alınmış

İBB Sözcüsü Ongun: TÜGVA’nın başkanı dahil neredeyse tüm yöneticileri geçmiş dönemde İBB'de işe alınmış
Tarih: 14.10.2021 - 09:16
Kategori: Gündem

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, "Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) yöneticilerinin İBB’de işe alındığını da tespit ettik" dedi.

Gazeteci Metin Cihan, daha önce  Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) bünyesinde bulunan bir kişinin kendisine ulaştırdığını belgeleri kamuoyuyla paylaştı.

Cihan'ın paylaştığı belgelere göre TÜGVA aracılığıyla orduda, emniyette ve yargıda kadrolaşmaya gidildiği ortaya çıktı.

TÜGVA ile ilgili tartışmalar sürerken  İBB Sözcüsü Murat Ongun, AKP döneminde TÜGVA'nın neredeyse tüm yöneticilerinin İBB'de işe alındığının tespit edildiğini duyurdu.

Ongun, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Yaptığımız incelemelerde, TÜGVA yöneticilerinin İBB’de işe alındığını da tespit ettik. Mesela Vakfın Başkanı olan kişi 2015’te işe alınmış. 31 Mart 2019 seçimlerinin ardından 11.04.2019’da işten ayrılmış. İBB’nin ballı kaynak olarak kullanılmasına müsaade etmeyeceğiz" dedi.

Ongun, "İnceledik bulduk. TÜGVA’nın neredeyse tüm yöneticileri, ortaokul-lise koordinatörleri dahil geçmiş dönemde İBB’de işe alınmış. Hepsi artık gitti. Besleme vakıflar için değil 16 milyon İstanbullu için çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları