loading
close
SON DAKİKALAR

İBB'den '25 Kasım' etkinliği: 'Kadının sözü var'

İBB'den '25 Kasım' etkinliği: 'Kadının sözü var'
Tarih: 21.11.2021 - 10:02
Kategori: Yerel

İBB, ‘Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’ için uzun soluklu etkinlikler dizisi hazırlıyor. Ortak duyarlılık ve bilinç oluşturmak için düzenlenen programlar, 25 Kasım-11 Aralık tarihleri arasında “Kadının Sözü Var” başlığı ile gerçekleşecek. ...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde kentin farklı noktalarında etkinlikler düzenliyor. 25 Kasım-11 Aralık tarihleri arasında “Kadının Sözü Var” başlığı altında, kadına yönelik şiddet konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan etkinliklerde söyleşiler, tiyatro oyunları, konserler ve atölye çalışmaları yer alıyor.

Hasibe Eren, Sinem Öztürk Uslu, Gül Erda, Gökçe, Samida ve daha pek çok tanınmış simanın katılacağı programlarda, oyuncu Sinem Öztürk Uslu ve yapımcı Müge Turalı, 27 Kasım Cumartesi ‘Medyada Kadın Olmak’ başlıklı söyleşide İstanbullularla buluşacak.

Etkinlikler, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Şengül Altan Arslan ve İBB Kültür Daire Başkanlığı Koordinatörü Figen Ayhan Karakelle’nin, 25 Kasım Perşembe günü Bakırköy Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde gerçekleştireceği söyleşi ile başlayacak.

İstanbul Sözleşmesi, Kadın Edebiyatçıların Gözünden Türkiye ve Dünyada Kadın Olmak, Medyada Kadın Olmak, Erkek Egemen Yoruma Hapsedilen Müslüman Kadın, Yeni Bir Şiddet Türü Olarak Güzellik Dayatması ve daha pek çok konu konuşulacak. Yazarlar, akademisyenler ve sivil toplum kuruluşları İstanbul’un her iki yakasında yer alan İBB Kültür Merkezleri’nde kadınlarla bir araya gelecek.

25 Kasım’da başlayacak “Kadının Sözü Var” etkinliklerinin ilk gününde oyuncu Hasibe Eren ve müzik sanatçısı Gül Erda iki farklı etkinlikte yer alacak. Toplam 8 etkinliğin yapılacağı ilk gün programı şu şekilde:

25 Kasım 2021 Programı

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları