loading
close
SON DAKİKALAR

İBB'den 'İmamoğlu, şehir hastanesine ulaşacak metroyu durdurdu' diyen Ulaştırma Bakanı Turhan'a yanıt: Önceki yönetimler döneminde durdu

İBB'den 'İmamoğlu, şehir hastanesine ulaşacak metroyu durdurdu' diyen Ulaştırma Bakanı Turhan'a yanıt: Önceki yönetimler döneminde durdu
Tarih: 13.01.2020 - 09:22
Kategori: Gündem

İBB Sözcüsü Murat Ongun, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'ın "İmamoğlu Başakşehir’de açılacak şehir hastanesine ulaşacak metroyu durdurdu" şeklindeki açıklamasının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Başakşehir'de açılacak şehir hastanesine yapılan karayolu ve metro inşaatının çalışmalarını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun iptal ettiğini iddia etmişti.

İBB'den Turhan iddiasına yanıt geldi. İBB Sözcüsü Murat Ongun, bakanın sözlerinin gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Kamuoyuna üstelik bir bakan tarafından yanıltıcı bilgi verilmesinin arkasındaki motivasyon düşündürücüdür" dedi.

Murat Ongun'un açıklaması şöyle: 

"Bazı Bakanlarımızın, İBB ve Başkanımız Ekrem İmamoğlu hakkında yanıltıcı açıklama yapmayı alışkanlık haline getirdiğini üzülerek görmekteyiz. Ulaştırma Bakanı Sn. Turhan’ın, “İmamoğlu Başakşehir’de açılacak şehir hastanesine ulaşacak metroyu durdurdu” ifadesi doğru değildir. Yapımına 2017 yılında başlanan Başakşehir-Kayaşehir metro hattı projesi, finansman bulunmadan ihaleye çıkıldığı için Ekim 2018’den bu yana durmaktadır. Sadece yüzde 9’u tamamlanan hattın bitirilmesi için 1,5 milyar liraya ihtiyaç vardır. Şehir Hastanesi’nin açılışı nedeniyle Nisan 2019’da hastane önündeki istasyon için kazı çalışmalarına tekrar başlanmış ancak finansal yetersizlik nedeniyle bir önceki yönetim tarafından inşaata devam edilememiştir. Sadece 1 istasyonun yüzde 25’i yapılmıştır.  Hal böyleyken, kamuoyuna üstelik bir Bakan tarafından yanıltıcı bilgi verilmesinin arkasındaki motivasyon düşündürücüdür. Kamuoyunu sağlıklı ve şeffaf bir şekilde bilgilendirme gayretimiz devam edecektir. Saygılarımızla."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları