loading
close
SON DAKİKALAR

İBB'den İstanbul Valiliği'ne '23 Nisan' yanıtı

İBB'den İstanbul Valiliği'ne '23 Nisan' yanıtı
Tarih: 23.04.2021 - 18:13
Kategori: Gündem

İBB, Başkan Ekrem İmamoğlu'nun Taksim'deki 23 Nisan töreni sonrası İl Milli Eğitim Müdürü'ne gösterdiği tepkiye ilişkin açıklama yapan İstanbul Valiliği'ne yanıt verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 101’nci 23 Nisan kutlamaları kapsamında Taksim Cumhuriyet Anıtı’nda düzenlenen resmi törene katılmış, törenin ardından yaptığı açıklamada İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı'ya "İstanbul Büyükşehir Belediyesi burda. Beyoğlu Belediyesi ile çelenk koyma töreni yapıyorsun. 23 Nisan'la ilgili bir kaç cümle etsene, Milli Egemenlikle ilgili, çocuklarla ilgili. Zavallılık. İstanbul Milli Eğitim Müdürü'nü kınıyorum. Hadsiz bir bayram, çelenk koyma töreni yaptı" sözleriyle tepki göstermişti.

İstanbul Valiliği'nden konuya ilişkin açıklama yapıldı, açıklamada, "Tüm yetkililer tarafından çelenk töreninin nasıl yapılacağının bilinmesine rağmen, tören sonrasında ilgili kamu görevlileri hakkında sarf edilen sözler, en hafif manada “özensiz ve yakışıksız” bir dilin tezahürü olmuştur. 23 Nisan gibi, ulusumuzun birlik ve beraberliğini simgeleyen böylesine özel bir günde kullanılan üslubu ve sergilenen tavrı kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz" denildi. 

İBB'den yanıt

İBB, Valiliğin açıklamasına yanıt verdi.

İBB'den yapılan açıklamada, "23 Nisan gibi, ulusumuzun birlik ve beraberliğini simgeleyen böylesine özel bir günde, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün özensiz ve yakışıksız bir tören düzenlemesine müsaade eden İstanbul Valiliği’nin bu tavrını kamuoyunun takdirine sunuyoruz" denildi.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları