loading
close
SON DAKİKALAR

İçinden romantizm geçen kent: Venedik

İçinden romantizm geçen kent: Venedik
Tarih: 13.02.2012 - 05:03
Kategori: Seyahat

Birbirine küçük köprüler ile bağlanmış daracık tarih kokan sokaklardan oluşan Venedik, misafirlerine rüya gibi bir kentin caddelerinde kendilerini masal kahramanı gibi hissedecekleri bir tatil vaat ediyor.

Meşhur kanallarda tarihe yolculuk

Venedik’te görülmesi gereken ilk yer Büyük Kanal’dır. Vaporetto denen vapurlarla gezebileceğiniz kanalda Venedik’e özgü evleri seyredebilir ve şehrin büyüsüne kendinizi kaptırabilirsiniz.

Dükler Sarayı, kiliseleri ve katedralleriyle San Marco meydanı, Venedik’in rüya gibi atmosferini yaşayabileceğiniz bir diğer önemli turistik bölge.

Çan ve Saat Kulesi, Düka Sarayı, Rialto Köprüsü, Sansovino Kütüphanesi ve Hasret Köprüsü (Ponte Dei Sospiri) de Venedik’i ziyaret edenlerin görmesi gereken yerlerden

Köprü üstünde alışveriş!

Venedik’in iki yakasını birbirine bağlayan Rialto Köprüsü, aynı zamanda şehrin en önemli alışveriş merkezlerinden.

Burada ayakkabıdan maskelere kuklalardan cam eşyalarına kadar birçok hediyelik eşya bulabilir; Venedik turunuzda hem kendinize hem de sevdiklerinize hatıra kalacak armağanlar alabilirsiniz.

Maskelerin gizemi

Venedik’e giden her turistin almadan dönmediği renk renk maskeler de ilk olarak dini bir karnavalda kullanılmak üzere yapılmış ancak zamanla Venedik’in simgelerinden biri haline gelmiş.

 

 

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları